Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Незламний дух: Харківський 11-річний плавець ставить рекорди, хоча пересувається на візку

В 11 років поставив рекорд на Спартакіаді з плавання і готується отримати звання майстра спорту, як стало відомо Вісті Ньюс. Герман Гаража з Лозової 6 днів на тиждень тренується у басейні. Хлопець живе водою, адже у ній він цілком вільний. Підліток вже кілька років не ходить. Неоперабельні пухлини на хребті змусили Германа сісти у візок, але обмежити його мрії не здатні. Як це ставити собі цілі та досягати їх, наперекір усьому дізналися наші журналісти.

Рекорд у 9 років. І в 11 виконаний норматив майстра спорту. Герман Гаража щойно з води – відпочиває. Кожна дистанція для підлітка – це свобода, якої поза басейном він позбавлений.

Герман Гаража, кандидат у майстри спорту з плавання:

Мне легче становится, когда я плаваю.

Марина Черненко тренерка з плавання для параспортсменів:

С прошлого года он выполнил и первый разряд и кандидата в мастера, один раз получилось и мастера спорта выполнил на дистанции 100 метров вольным стилем. И установил рекорд Спартакиады.

Коли Герман у воді, зовсім непомітно, що він особливий не тільки своєю швидкістю. У 5 років лікарі знайшли у хлопчика пухлину на хребті. Були дві складні операції, тепер щороку обов’язкове МРТ. Герман не ходить.

Галина Гаража, бабуся плавця:

Такая ситуация: опухоль, которую не могут убрать до конца, почему она видать где-то там передавливает. Она опутана нервными окончаниями. И нет такого доктора, который взял бы на себя. Это очень опасно.

Окрім неоперабельної пухлини у Германа з дитинства проблеми з зором. Він бачить лиш одним оком і всього на 8%. Але підліток на всю готується до чергового Чемпіонату з плавання, вчиться на відмінно, відкрив свій ютуб-канал, створює відеоролики, малює, багато спілкується з однолітками.

Герман Гаража, кандидат у майстри спорту з плавання:

Скорость, по-моему, на спине я проплыл минута 14. Я так радовался этому!

Максим Гаража, батько Германа:
Я ему всегда говорю, главное, не останавливаться, если уж там начал чем-то заниматься.

До басейна Германа привів дідусь. 5 років тому хлопчик боявся води, а тепер у скарбниці спортсмена вже 19 медалей. І навіть срібло з Кубку України серед дорослих.

Олег Гаража, дідусь плавця:

Я смотрю на него, он так превозмогает боль. А это иногда даже боль и довольно серьезная, даже иногда водички добавляется в бассейне. Но идет до конца.

Я легкой атлетикой занимался, я лет в 18 выполнил норматив в кандидаты в мастера спорта. Я не знаю, что он в 18 будет делать!

Що хоче робити, сам Герман точно знає. Планує стати тренером із плавання. Мріє познайомитися з харківськими зірками спорту. І вже до кінця року це може стати реальністю. В області стартував проект для юних параспортсменів.

Катерина Садурська, заслужений майстер спорту з синхронного плавання:

Мы проводим мастер-классы для таких детей от тренеров из Инваспорта. Мы уже обучали их плаванию, такие дети играли в настольный теннис, также мы проводили встречу с паралимпийцами, которые делились с ними опытом.

Про хворобу, з якою змушений жити, Герман говорить категорично: не дозволяє ходити, але не завадить підкорювати світ. У підлітка безліч планів на життя і заповітна мрія:

Герман Гаража, кандидат у майстри спорту з плавання:

Выступить на каких-то европейских соревнованиях, европейских или даже Олимпиаде!

Але до цього Герман намітив стати майстром спорту, для цього йому раніше не вистачило менше ніж півсекунди. Це досягнення плавець запланував на початок року.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023