Вбивство в СІЗО сталося ще 5 грудня 2020 року. У прокуратурі інформують, що між ув’язненим чоловіком та засудженим стався конфлікт. Один із чоловіків наніс іншому тілесні ушкодження, які призвели до смерті.
Наразі двом співробітникам СІЗО повідомили про підозру. Їм інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.
Що відомо про інцидент?
Чоловіки опинилися в одній камері через порушення вимог Інструкції. Один із них був засудженим за вчинення грабежу. Другий був ув’язненим, який перебував під вартою за підозрою у вчиненні умисного вбивства. Перший знаходився у стані алкогольного сп’яніння і висловив своє неприязливе ставлення до “сусіда”. Ув’язнений же потребував посиленого нагляду через психічний стан здоров’я.
Чому вони опинилися в одній камері?
За даними слідства, молодший інспектор та старший по корпусу державної установи «Харківський слідчий ізолятор», неналежно ставлячись до своїх службових обов’язків, порушили вимоги Інструкції із забезпечення режиму в СІЗО, яка передбачає роздільне тримання осіб, взятих під варту, та засуджених осіб. Зазначені співробітники СІЗО не провели ранкову перевірку ув’язнених і засуджених, не здійснили належного приймання-здачі чергування і не забезпечили проведення технічного огляду камери під час перевірки.
Що загрожує підозрюваним?
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.