Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

З питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Психологія азарту: чому нас притягує гра, ризик і шанс виграти

Героїчний Ізюм: річниця звільнення міста від російської окупації

10 вересня – річниця звільнення Ізюму від російських військ і окупації. Сюди, попри значні масштаби руйнування і замінованість району, продовжують повертатися люди.

Цю дату люди вшанували в центрі міста, на площі, довкруг якої через авіаудари і безперервні обстріли жодної цілої будівлі. Сюди з прапорами України та Ізюму приїхали лозівські байкери, і пройшов дитячий флешмоб. 

річниця звільнення Ізюму. діти танцюють на центральній площі

В Ізюмі за рік пройшла масштабна кампанія з деколонізації топонімів, тепер багато вулиць названі на честь ізюмчан і не тільки – багатьох причетних до оборони та захисту міста, патріотів, яких закатували росіяни тощо. От тільки два промовистих приклада, чиї прізвища закарбовані тепер в Ізюмі:

  • Роман Ратушний – громадський діяч, військовий, доброволець, патріот, який загинув 9 червня 2022 року в Ізюмському районі. 
  • Володимир Вакуленко – письменник, патріот, якого окупанти забрали з дому і вбили, його тіло знайшли в могилах масового поховання в Ізюмі, нещодавно був виданий його щоденник, написаний під час окупації.
  • Костянтин Маляров – рятувальник, який працював попри окупацію і загинув на чергуванні

Серед людей, які прийшли відзначити річницю, і рідні загиблих.

Зоя Кузнєцова, теща загиблого рятувальника:

Рятувальник, вони поїхали на пожар. Вже затушили, їхали назад, і його… Зрозуміло, вони поховались, але його і там достало. Миттєва смерть: двічі його поранило, спочатку в ногу, потім у серце.

вшанування героїв Ізюму: стенд присвячений загиблому рятувальнику Костянтину Малярову
мати Костянтина Малярова тримає фото сина

10 вересня ізюмчани поклали квіти до могил героїв на Алеї Слави.  

Таксіст, військовий, що обороняв Ізюм, згадує своїх побратимів тероборонцівців:

Оце Сергій Радченко, це Віктор Бєльський – люди, які найдовше залишалися в місті Ізюм. Останній раз я з ними бачився 26 березня. Через кілька днів вони загинули в стичках з руськими військами. Люди мають пам’ятати, якою ціною далася свобода

Як і Таксіст, ізюмчани прийшли до військкомату 24 лютого, щоб стати на захист міста. Їхній подвиг у стримуванні російської армії неможливо оцінити, протягом багатьох днів вони робили неможливе. 

військовий доброволець, який обороняв Ізюм
батько біля могили сина

Тисяча людей була вбита чи загинули без допомоги під час окупації Ізюма. Сотні пережили полон і тортури. Серед них 70-річний мешканець села Савинці.

Анатолій Гарагатий, блогер, провів у полоні 100 днів:

Коли зайшли руські війська в селище Савинці, я засняв колону російських військ і виклав в інтернет. За що прийшла розплата. 28 травня пов’язали, відправили в балаклійську в’язницю і я провів там 100 днів.

Анатолій Гарагатий 100 днів незаконно утримувався росіянами у в’язниці
Поки чекали звільнення, ізюмчани робили неможливе. Так як герой лікар Юрій Кузнєцов, який оперував поранених у підвалі розбитої лікарні майже без медикаментів і при мінусовій температурі. 

Юрій Кузнєцов, лікар, рятував людей в окупації:

Трохи більше року назад я стояв біля лікарні зруйнованої, дивився на трасу. Йшла велика кількість російської воєнної техніки. Знаєте, депересія накатувала, як можна здолати таку кількість. Але сьогодні 10 вересня, і вже рік як наше місто звільнене. Життя вирує у нас.

чи неєдиний лікар, що лишався в Ізюмі під час окупації і рятував поранених, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня

Юрій Кузнєцов, лікар, рятував людей в окупації:

Хочу передати тим, хто знаходиться зараз у тій ситуації, в якій ми були практично впродовж 7 місяців: потрібно вірити, що буде все добре! Все звільниться, і наша держава буде наша держава! 

Як відзначили річнию звільнення, дивіться у репортажі

YouTube player

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023