У Харкові няня била дівчинку-підлітка з ДЦП – мати звернулася до поліції

У Харкові нянька била дитину, як стало відомо Вісті Ньюс. Мати звинувачує жінку у тому, що вона підняла руку на її 14-річну дівчинку, мала має діагноз ДЦП. Тож поскаржитися не могла. Але побиття зафіксувала камера, встановлена розгубленою мамою. У поліції вже відкрили провадження за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень.

Лариса одна виховує донечку, тож няню обирала як члена родини. ЇЇ Лєра – дівчинка особлива, у неї ДЦП. Рік у родині царювала злагода. Але півтора місяця тому все змінилося. Мати помітила, що її дитина лякається звичних предметів і навіть піднятої руки.

Лариса Сандеві, мати побитої дитини:
Ребенок начал дергаться, начал бояться расчески, когда я ребенка расчесываю. Потому что оказывается, она этой расческой лупит ее по голове.

Переляки, нову поведінку, навіть відколотий зуб Лєри – усе це нянька логічно пояснювала. Казала – дитина впала, адже практично не керує тілом, затисла зубами ложку, просто дорослішає. Мама спершу вірила. Але щодня ситуація погіршувалася.

Лариса Сандеві, мати побитої дитини:

У ребенка есть там синяки, где она себе не натрет. Если на коленях, я соглашусь, ребенок ползет – сдер. То синяк на бедре, синяк на попе, синяк на животе и синя на ребрах, он появиться там в принципе не может.

Зрештою мати повернула до кімнати відеореєстратор. Побачене – шокувало.
Лариса Сандеві. мати побитої дитини:

Переставила камеру я чуть в другое место и вчера была целый день на работе, думала, что там делает няня моему ребенку. Ну, она оторвалась по полной программе. С 2 часов дня до 18.15 она ударила ее 15 раз. Неоднаразово. А по несколько раз.

Наступного ранку жінка викликала поліцію. Няня почала все спростовувати. Але дізнавшись про відео, сказала одне:
Лариса Сандеві, мати побитої дитини:

Когда я сказала, что у меня есть видео, которое я отдаю в райотдел, она сказала, что я могу сказать – прости. И Лера пусть меня простит, что-то на меня находит, что-то со мной происходит.

Нянька проводила з дитиною у будні по 8 годин. Їй довіряли за 25 років досвіду медсестри та 2 роки роботи з дітьми, гарні відгуки від попередніх родин, просто за те, що Лєра одразу потяглася до жінки.
Ми спробували зв’язатися з нянею, але один телефон жінки вимкнений, за іншим номером вона скидає всі дзвінки.
Сусідка родини часто допомагає родині, за що 47-річна жінка цькувала підлітка – тільки розводить руками.
Віра Мирошниченко, сусідка:

Ее вообще не возможно обидеть. У нее бывает поменяется настроение, но через минуту она опять улыбается. С ней заговорили, улыбнулись, она всегда улыбается в ответ.

Няню знайшли на сайті, контракт не складали. Юристи ж радять робити це обов’язково – цим батьки найперше захищають дітей.

Андрій Жовнерук, юрист:
Також ми радимо підписувати договір про надання послуг, деталізуйте його умови, вкажіть, як няня повинна ставитися до дитини, вкажіть штраф за побиття дитини.

Няньку вже допитала поліція. В ЄРДР її роботу з дитиною кваліфікували як нанесення легких тілесних ушкоджень.

Олег Геращенко, начальник сектору ювенальної превенції Шевченківського відділу поліції в місті Харкові:

Заявительницей было предоставлено видеозапись правонарушений, которая на сегодняшний день детально исследуются, и принимается во внимание. Личность няни была установлена, она была приглашена в Шевченковский райотдел, добровольно дала пояснения.

Мама з Лєрою у п’ятницю знімуть побої. Відповідно до їхніх результатів справу можуть перекваліфікувати. За відкритою поки статтею няньці загрожує штраф або ж громадські роботи чи виправні роботи.

Залишити відповідь