У Балаклії вибухи – трагедія забрала життя двох саперів

Балаклея знову вибухала. Як стало відомо Вісті Ньюс, на території арсеналу сталося 20 сильних вибухів. 2 військових загинули, 4 поранені. Снаряди здетонували, коли сапери проводили утилізацію. У харківському містечку це вже третє за 3 роки НП. Перше наймасштабніше лихо сталося навесні 17-го року. Тоді евакуювали кілька населених пунктів, але загиблий був один.

Взривається база опять. Йолки палки. Документы мы на всякий случай уже собрали.

Близько 14-тої у Балаклеї знову пролунали вибухи. Потужні підриви чули в селах довкола. Дим застелив територію військового арсеналу. А ось така картина з вікон багатоповерхівок у самій Балаклеї.

Опять склады взрываются.

Це вже 3 раз, коли Балаклію струшують вибухи. І він став найкривавішим. 2 військових загинули, 4 у важкому стані. Вибухи почалися під час утилізації старих боєприпасів.

Олександр Мирун, заступник військової частини 1352:

Як це відбувалося? Проводилися заходи з розмінування. І цей вибух стався в місці, куди звозяться рештки боєприпасів після розмінування. Який захищений і обладнаний для того щоб сюди небезпечні предмети звозилися та утилізувалися. Тому і постраждали ті люди, які знаходилися там.

Військові не виключають, зайнялося ракетне паливо, далі вибух. Канонада тривала майже годину.

Олександр Мирун, заступник військової частини 1352:

У місці, де збираються боєприпаси, відбулося несанкціоноване загоряння палива ракет.

Загиблі та поранені сапери. 2 загинули на місці. Трьох шпиталізували до Харкова з травмами та опіками. Один у реанімації.

Володимир Юр’єв, черговий лікар військового шпиталю:

Один хворий знаходиться в задовільному стані з попереднім діагнозом – забій лівого ліктьового суглобу. Інші двоє хворих – один у стабільно-важкому стані з множинними осколковими пораненнями черевної стінки та термічним опіком полум”ям обох нижніх кінцівок. І третій хворий у стані середньої важкості – за попередніми даними він отримав термічний опік кінцівок тіла та обличчя до 20%.

Небезпеки для військового містечка, яке розташоване впритул до арсеналу, немає. Також у Міноборони говорять, що на цей раз, на щастя, не потрібна евакуація населення.
Проте місцеві віри не ймуть. Їм вже обіцяли, що склади безпечні.

Алла, мешкає у військовому містечку:

Очень большая туча, дым от взрыва. Как вот это первые разы было И все сразу сердце екнуло! Сразу надо что-то делать, бежать.

Юрій, мешканець Балаклії:
Люди быстренько собрались и пошли по-тихонечку. У брата сыновья, дочери – мы с ними эвакуировались прошлый раз. Щас пришли домой, щас будем отмечать, шо живы здоровы

Наразі ситуація на арсеналі контрольована.

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації:

Проблема локалізована, як нас запевняють відповідальні особи, які займаються ліквідацією, вже ліквідацією, що продовження не буде.

У ДБР вже розпочали слідство за статтею “недбале ставлення військового до служби, що спричинило істотну шкоду в умовах особливого періоду

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.