Харківщина: гепатит А в селі Андріївка, кількість хворих росте

На Харківщині росте кількість хворих на гепатит А. Спалах зафіксували в селі Андріївка. Перші випадки зареєстрували там ще з 12 по 17 жовтня, а за місяць у селі вже 29 хворих, як стало відомо Вісті Ньюс. З них 14 – це діти. Захворіли одразу 6 родин. Наразі двоє людей відмовилися від госпіталізації. Усі вони живуть у приватному секторі. Причиною захворювання експерти назвали колодязну воду. Зараз у Харківському обласному лабораторному центрі МОЗ України шукають джерело її зараження.

У населеному пункті продовжують протиепідемічні заходи, спрямовані на локалізацію захворювання. Лікарі інформують, цей вид гепатиту найлегший, і уникнути зараження можна прокип’ятивши воду або зробивши щеплення. Складністю хвороби є те, що вона може пройти у так званій безжовтушній формі, тобто людина може не підозрювати про гепатит і лікувати симптоми схожі на застуду. Такий випадок у кожного третього. Пацієнтів виявили, перевіряючи оточення хворих. Такі люди, не звертаючись за меддопомогою, лишаються джерелом хвороби, адже гепатит передається і в побуті – просто через непомиті руки. У Балаклійській районній лікарні лишаються 7 пацієнтів.

Ольга Лешко, лікар-епідеміолог Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України:
При дослідженні води в цих вогнищах – колодязної та зі свердловини – у 4 пробах, про це уже говорили не один раз, був виявлений антиген вірусного гепатиту А. До встановлення причин зараження водоносних слоїв було запропоновано забезпечити населення альтернативною питною водою та використання мешканцями обов’язково кип’яченої води для пиття.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.