У центрі Харкова виявили локальне екологічне лихо – нелегальне сміттєзвалище

Локальне екологічне лихо. Цим може загрожувати знайдене днями масштабне сміттєзвалище практично в центрі Харкова, як стало відомо Вісті Ньюс. Полігон облаштували незаконно, туди звозили будь-що: від одягу та меблів до габаритного будівельного непотребу. Офіційна експертиза, яка має назвати завдані збитки, наразі триває. Але вже зараз екологи говорять, що точно забруднений ґрунт і не виключають, що відходи потрапили у свердловини, із яких п’є частина міста.

Анна Черненко, журналіст:
Ось так виглядає 8 гектарів сміття за кілька кілометрів від центра Харкова. Без перебільшень, тут гори відходів у 3 людських зрости. Тут можна знайти будівельні відходи, це і бетон, цегла, дерево. Якщо пройти далі, то починаються зони, де вже сортували сміття. Тобто власник незаконного сміттєбізнеса не тільки заробляв на вивезенні побутових відходів, а також і на так званій утилізації.

Звалище організували незаконно. Під саморобний полігон пустили територію колишнього заводу “Серп і молот”. Місцина доволі закрита, навкруг промислова зона. Тож сміттярам вдавалося ховати свій бізнес протягом майже 2 років. Стільки часу сюди курсували вантажівки. За законом, у межах населеного пункту звалищ взагалі не може бути. Тут до найближчих житлових будинків менше кілометра.

Віталій мешканець, будинку поруч із сміттєзвалищем:

Сначала по одной машине – по две машины. Мы даже не замечали, ну, возят, ну что? Смотришь, вроде проехала, кирпичи повезла, а потом последние полгода тут начался ад, просто ад. Как окна не откроешь, пылюка, дышать нечем. Страшное дело!

Екологи також не приховують жаху. На землі кинуті ртутні лампи, які потребують спецутилізації. Поруч органічні відходи та поліетилен. З’єднання останніх дає нові вкрай небезпечні сполуки.

Сергій Шапаренко, голова екологічної групи “Печеніги”:
Це все потрапляло до ґрунтових вод. Звалище знаходиться в заплаві Немишлі, і нижче по течії там є свердловини, із яких люди користуються водою.

Сміттярів затримали на гарячому. Ще 19-го жовтня тут кипіла робота: працювала спецтехніка, а відходи просипали землею, аби підготувати новий рівень для непотребу.

Даніель Солодчик, правозахисник:
Коли ми тільки зайшли, заїжджали 3 автівки й 3 автівки загружали сміття на ту кучу, там, де ми бачили. Декілька людей сортували металеві деталі.

На звалищі навіть прибудована сторожка. Тут і досі двоє чоловіків, які за словами місцевих, охороняли об’єкт.

Можливі охоронці звалища:

– Много вообще приезжало машин?
– Та, не знаю. Никто их не считал. Ну, были какие-то машины…

Тим часом у прокуратурі встановили, із кожної вантажівки брали 100 грн за заїзд. Це в 15 разів менше ніж на легальному полігоні. Тож майданчик у місті користувався неабиякою популярністю.

Віта Дубовік, прес-секретар прокуратури Харківської області:

Заїжджало щодня, теж за різними підрахунками, від 40 до 100 автомобілів. Бюджет міста, який би мав отримувати кошти від офіційної утилізації не доотримав від 60 тисяч грн щодня.

Наслідки для природи за 10 днів має назвати експертиза. Перша оцінка незалежних фахівців – локальне екологічне лихо. Екологів зараз найбільше турбує, як і в які терміни утилізують саме звалище, адже на це необхідні мільйони, а відходи продовжують труїти землю.

Олександр Богданіс, координатор екологічної організації “Зелений фронт”:

Нашли ее. Что с ней делать дальше? Кто это будет? На моей памяти, мы 8 лет занимаемся эколого-защитной деятельностью, на моей памяти никого за экологические нарушения серьезно не наказали.

Сміттєвим бізнесменам загрожують штрафи та відсторонення від посад. Нині прокуратура проводить розслідування, щоб встановити організаторів оборудки та оголосити їм підозри.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100