Харківський фізико-математичний ліцей – один із кращих в Україні

Харківський фізико-математичний ліцей – один із кращих в Україні за результатами складання ЗНО, як стало відомо Вісті Ньюс. Серед 64 випускників навчального закладу – 15 учнів отримали 200 балів з математики, фізики або хімії, з них троє отримали 200 балів з двох предметів – математики й фізики. Це при тому що Харків посів друге місце після Києва в результативній таблиці зовнішнього незалежного оцінювання. Харківські школярі отримали 31 максимальний результат із ЗНО (Київ – 42). У чому секрет виховання дітей, яким підкорюються точні науки, Вісті Ньюс спитали й в самих випускників, і у їхніх вчителів.

Роман поставив крапку у своєму шкільному житті золотом. Його вже після вручення атестату здобув на міжнародній математичній олімпіаді в Румунії. Юнак випускник Харківського фізико-математичного ліцею № 27. У світ задач і формул пірнув із 5-го класу, тож із вересня вчитиметься на математичному факультеті. І більше того – із першого курсу повернеться до ліцею викладати школярам у маткружку. Згадує, як його закохували у цифри.

Роман Сарапін, випускник Харківського фізико-математичного ліцею № 27:

Создается благоприятная атмосфера для занятий математикой. Детям прививают именно любовь к ней. И если в 5 классе еще нужно заставлять что-то делать, какие-то домашние задания, то уже с 6-го  класса они сами начинают этим интересоваться, увлекаться. И уже эти занятия начинают приносить удовольствия.

У ліцеї цьогоріч 15 учнів, які отримали 200 балів на ЗНО, троє набрали максимум одразу з двох предметів. І одразу 12-теро з них поступили на один, звісно – математичний, факультет до Харківського національного університету Каразіна. Школу запам’ятають за задачі й на перервах, як не дивно, спортивну закалку.

Чем ближе олимпиада высшего уровня, тем больше это похоже на спорт. А не на занятия именно математикой.

У якості школярів випускники ліцею востаннє зустрілися на нагородженні їхніх вчителів. Двохсотбальників у ліцеї виховали з математики, фізики та хімії. Вчителі перераховують складові успіху: багато практичних занять, орієнтація на здібності окремого учня та дуже насичена програма.

Ілля Гельфгат, заслужений вчитель України, вчитель фізики:

Как сделать, чтобы травка была ровненькая-ровненькая и зеленая-зеленая, нужно ее раз в неделю подстригать и так 300 лет. Так вот и здесь с 8-го класса, а кое-кого и с 7-го – просто учили.

Тільки за шкільною програмою у ліцеїстів дев’ять уроків математики й шість уроків фізики на тиждень. Це не враховуючи години занять на кружках.

Юлія Єременко, директор Харківського фізико-математичного ліцею №27:

Учиться непросто. Дети загружены, и это дает им возможность не отвлекаться на разные другие соблазны, которые, конечно, в жизни существуют. Да, наверное, они меньше, чем остальные гуляют на улице, но за то у них есть другое – такие достижения, которые и взрослые не могут и за всю жизнь получить.

До всього, учні ліцею мають приклад старших випускників, які після міжнародних олімпіад і конкурсів продовжують навчання у світових ВИШах. Це вже мотивація для старшокласників.

Залишити відповідь