У Харкові художниця Ірина Калюжна пише унікальні жіночі портрети в етностилі

Перемістися в часі, вдягнувши вишиванку чи коралі. Харківська художниця Ірина Калюжна пише особливі етнічні портрети, як стало відомо Вісті Ньюс. Завдяки пензлю сучасна українка може побачити себе такою, якою б вона була більше сотні років тому. При цьому на холсті жодної “шароварщини”. Автентичний старовинний одяг надихає художницю та пробуджує в моделях ледь не лісових мавок.

За 5 років із майстерні Ірини Калюжної вийшли десятки жіночих портретів. На кожному сучасні українки, але повернуті пензлем на понад сотню років назад. Машиною часу стають етнічний стрій і уява художниці.

Ірина Калюжна, художниця:

Я хочу соединить современность и старину. У меня это основная цель, но так, чтобы это была не открытка какая-то, иллюстрация этого костюма. А чтобы она жила. Чтобы люди жили в этом образе.

Перевтілення починається з примірки сорочки чи намиста. Харків’янка працює виключно з автентичним одягом, що зберіг дух стародавніх народних свят і побуту. Говорить, у вбранні живе народна душа.

Я покупала на всяких аукционах антикварных, у бабушек. Мне очень нравится старинная вышивка. Это на домотканом полотне. Это классическая Слобожанщина.

Сорочки, плахти, керсетки  ніби підштовхують художницю розповісти історію саме їхнього регіону. Ірина ретельно досліджує історію вбрання, прискіплива до деталей. Тож гуцулку на полотнах можна пізнати за намистом із венеціанського скла та дукатами.

Ірина Калюжна, художниця:

Она здесь в слобожанской сорочке вышивка белым по белому. Для меня одяг старинный украинский  это скорее вдохновительный фактор.

Художниця не прагне реалізму. Себе побачила степовою українкою в червоній хустці. Тут символи, погляд і рух, та трохи казки. Жартує, сестри з Харкова, яких малює зараз, виглядали б саме так у Купальську ніч.

Для Ірини чари народного вбрання не знають не тільки меж областей України, а і державних кордонів. Вже писала стилізовані портрети африканок, китаянок і норвезьких жінок. Цікаво, що найбільше її полотен з українськими панянками зараз знаходиться в Китаї, там великий попит на етніку. Харків’янка малює в різних жанрах, але зараз напрацьовує роботи на окрему портретну виставку. Покаже вічну жіночу красу.

Залишити відповідь