Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Село Петропавлівка – зона обов’язкової евакуації, але тут і досі живуть люди

Село Петропавлівка – це та частина Куп’янського району, звідки на початку березня влада оголосила обов’язкову евакуацію. Звідси два десятки кілометрів до лінії фронту, обстріли інтенсивні і хаотичні. Чисельні наслідки влучань і ще боїв за звільнення є на багатьох вулицях: зруйновані прильотами чи пожежами від них будинки, вирви, спалена бойова техніка… Від  обстрілів постраждала і майже трьохсотлітня церква, на честь якої і назване село.

До повномасштабного вторгнення у Петропавлівці жили майже 2,5 тисячі людей. Зараз – усього кілька десятків родин. До села ми їдемо з волонтерами з ГО “Спільна справа”. Ярослав отримав заявку на евакуацію, має вивезти жінку з сином. Поки вона носить речі в машину, обходить вулицю та стукає в домівки – раптом хтось ще зголоситься виїхати.

Ярослав, волонтер ГО “Спільна справа”: 

Заявок буває по-різному. Може бути таке, що приганяємо ешелон 4 буси, а їде одна людина. Буває так, що ми заїжджаємо, ось як сьогодні могло статися, що ми приїхали за 2 людьми, потім ми телефонували б до Харкова, бо є дуже багато бажаючих ще евакуюватися.

Це не перший приїзд Ярослава до мешканців села. Волонтер каже, люди масовіше кидаються виїжджати, коли “припікає”. Щоб не допустити таких виїздів, бо вони небезпечні – ворог може обстріляти сукупчення автівок – знову і знову кличе людей виїхати.

Ярослав, волонтер ГО “Спільна справа”: 

Все залежить, як вже з’ясувалося, від того, наскільки масовані були обстріли, і як з інфраструктурою . Виїжджають, коли там нема світла, нема газу, нема води і дуже сильно прилітає. А так вони – найпоганіше, що люди дуже швидко звикають до війни. Тому дуже мало бажаючих.

Ніч напередодні для села була дуже гучною. Через потужний обстріл люди ніч просиділи в погрібах. День приніс трохи затишшя, скільки воно триватиме, ніхто не спрогнозує. При нас одна з петропавлівських сімей береться за весняне прибирання. Разом із дорослими біля двору дитина. Кажуть, малий тут тимчасово, мають забрати. А самі – старші – виїзд не планують.

Людмила живе на сусідній вулиці. На питання волонтерів, чи їхатиме. Відмовляє. Жінка тепер доглядачка за десятком хат і тварин. Прийшла провести онука та невістку. Це їх евакуюють із прифронтового села. Плаче, обіймаючи рідню. Сама ж говорить, лишиться тут. Проте наголошує, її близькі мають бути у більш безпечному місці. Мовляв, і так натерпілися за рік, особливо дитина.

Людмила, мешканка с. Петропавлівка:

Вот верите, жалко свой дом бросать, жалко этих собак бросать. И вообще, что судьба наименовала, то и будет.

Юлія з сином їдуть із Петропавлівки до рідних. Поки житимуть там. Але щойно сіли в машину, жінка говорить: воліла б вже повертатися.

Юлія, мешканка с. Петропавлівка, евакуювалася:

Ежедневно бэх-бэх, и потому что дитина. Я понимаю, что зиму пересидели. А дальше что? Ребенок есть, и надо как-то за ребенка переживать думать. Просто жалко бросать дом. Дом жалко! В доме все есть, ну как, ты же его наживал. Ты ж робив… Все равно даже он вон плаче: собака, кошка остались. Как оставить?

Тим, кому немає куди їхати з Куп’янського району, волонтери пропонують житло в шелтерах (притулках – ред.). Тільки в Харкові кілька таких місць проживання вимушених переселенців.

Ярослав, волонтер ГО “Спільна справа”:

Люди можуть приїхати на необмежений час, і це дуже важливо, ми постійно це пояснюємо людям. Дуже багато людей, кажуть, куди ми поїдемо? Ми на вокзалі будемо жити. Я кажу: та ні, от шелтери. Ми зробили відео, яке ми показуємо. Люди можуть жити необмежений час, якщо їм немає куди їхати. Можуть приїхати до Харкова, оформити документи і поїхати до родичів.

Нагадаємо, в зоні, що підлягає евакуації наступні населені пункти:

  • обов’язкова евакуація з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, деокупованих територій Дворічанської та Петропавлівської громад.
  • по Куп‘янській, Курилівській та Кіндрашівській громадам – обов’язкова евакуація маломобільних груп населення та неповнолітніх дітей.
ЯКЩО ВАМ ПОТРІБНА ЕВАКУАЦІЯ, ВИ МОЖЕТЕ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:
093 177 64 58,    063 44 06 920,     0800 33 24 02,     073 24 02 402,         067 38 32 402,         095 771 44 46,           098 94 07 833
Ганна Черненко, Володимир Павлов. Вісті

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023