«ЗМІНИ ПОЧИНАЮТЬСЯ З ТЕБЕ». У Чугуєві пройшов форум активістів і ідей

«ЗМІНИ ПОЧИНАЮТЬСЯ З ТЕБЕ». Як стало відомо Вісті Ньюс, під такою назвою у Чугуєві пройшов форум активістів і ідей. Захід відбувся вже втретє. Його організували представники Реформаторської Коаліції Чугуївщини. Учасники – 40 громадських організацій із різних куточків Харківської області. Усі небайдужі до вирішення суспільних негараздів. І, головне, окрім пропозицій змін на краще, учасники презентували вже втілені в життя проекти.
31 листопада у Чугуєві відбувся форум “Зміни починаються з тебе”.

Роман Лихачов, ініціатор форуму “Зміни починаються з тебе”:
“Зміни починаються з тебе”. Чому така назва? Тому що ми вважаємо, що зміни розпочнуться тоді, коли буде змінюватися людська думка. Коли людина буде хотіти змінити у себе в під’їзді, в будинку, у своєму населеному пункті .

Організували форум проектів і згуртували активістів Харківщини представники Реформаторської коаліції Чугуївщини. Наразі об’єднання складається з 15 громадських організацій та ініціатив. Для довідки, у 18 обласних центрах України є подібні коаліції, які єднають громаду та стають рушієм змін.

Олена Рябій, менеджер програми сприяння розвитку громадської активності “Долучайся”:
Особливість коаліції в тому, що вони дуже потужні експерти, і вони можуть пропонувати рішення. І навіть тиснути на владу там, де вона не бажає щось робити, не хоче щось робити. І саме місцева коаліція займається тим, що пропонує людям долучатися до вирішення проблем і вимагати від влади відповідних рішень.

Тільки за рік місцева влада прийняла 10 пропозицій активістів. Усі проекти виходили з конкретного запиту громади та часто довгий час не вирішувалися. Тож на форумі представили дорожню карту, в якій плани та вже зроблене. У карті кілька напрямків, зокрема, прозоре, екологічне, спортивне місто тощо. У сфері безпеки говорять про перший результат:

Віталій Бабика, представник Реформаторської коаліції Чугуївщини:
Було збільшено видатки на придбання відеокамер і також ми намагаємося, думаю це важливо, систематизувати роботу камер. Тому що зараз вони самі по собі. І ніхто за ними не дивиться. Прийнято положення з поводження з безпритульними тваринами. Знаєте, ця програма працювала і раніше, але була доповнена змінами.

Результативність роботи Реформаторської коаліції Чугуївщини полягає і в освітніх проектах, і в підвищення громадської активності. Так більше 60 затребуваних у місті проектів було подано на участь у бюджетному фінансуванні.

Роман Лихачов, керівник Чугуївської правозахисної групи:
Позитивний досвід роботи наглядових рад для прозорості роботи комунальних підприємств. Громадського центру “Правосуддя”. Дорожньої карти реформ, яку сформувала Реформаторська коаліція Чугуївщини. І будемо ділитися власними напрацюваннями та надихати робити це в інших населених пунктах.

Участь у форумі взяли близько 60 організацій із регіону. У програмі сприяння розвитку громадської активності “Долучайся” називають такі заходи надзвичайно важливими, адже за останні роки рівень активності населення в цілому в Україні знизився. А робота коаліції вчить громаду та акумулює її потенціал.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.