Зловмисники хотіли вивезти з України Скіфські скарби

Зловмисники хотіли вивезти з України стародавні зброю, монети та предмети побуту, яким тисячі років, вилучили в українця, що прямував із ними до Росії, як стало Вісті Ньюс. 47 предметів антикваріату чоловік віз просто ніби звичайний багаж.

Старовинні предмети скіфських часів: 17 наконечників для стріл та списів, 27 монет Ольвії, металева обручка, голка та навіть сокира. Без перебільшень, скарби прикордонники знайшли в потязі Кривий Ріг – Москва під час зупинки в Харкові.

Дмитро Кальницький, помічник начальника харківського прикордонного загону:

Відносно цього чоловіка було доручення Служби безпеки, що він намагатиметься перевезти через державний кордон історично-культурні цінності. Загальною кількістю 47 предметів.

Сам перевізник клянеться, що в очі не бачив вмісту пакету.

Перевізник:

Я не открывал его даже, не смотрел.

Щоправда, при перевірці багажу 40-річний мешканець Дніпра, за словами прикордонників, помітно нервував. А далі розповів і про подробиці переміщення так званої “скіфської валізи”.

Перевізник:

Мне позвонил двоюродный брат, пригласил в гости в Москву. Говорит, я так понял, он с кем-то по интернету связывался, с каким-то человеком. Зовут его Саша. Я его 2 раза видел в глаза, чтоб я забрал у него пакет и привез ему.

За словами перевізника, незнайомець пообіцяв за доставку антикваріату Скіфського періоду 200 доларів. Тож тисячолітні предмети опинилися в пакеті на дні сумки. Вилучені експонати направили на мистецтвознавчу експертизу.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100