Жадан презентував новий кліп “Метро”, його присвятив дітям, які жили в підземці

Сергій Жадан разом із гуртом “Жадан і Собаки” 24 травня презентував новий кліп “Метро”.

Про прем’єру рок-музикант написав на своїй сторінці у фейсбуці:

Чесно кажучи, ми з Собаками пробували написати щось про війну ще в березні. Виходило мажорно, патріотично й не надто глибоко. Реальність виявилася сильнішою за наші про неї уявлення та можливості її проговорити. А потім я познайомився в Харківському метрополітені з двома пацанами. Я про них десь тут писав. Вони допомагали дорослим, слідкували за порядком і організовували «малих», бо самі були теж уже ніби як і дорослими))) Ось після того й написалася ця пісня.

За ці три місяці війни (ТРИ МІСЯЦІ ВІЙНИ) мені трапилося бачити багатьох харківських дітей. Когось ми вивозили з міста, для когось співали в метро, комусь привозили їжу в бомбосховища. Вони були різні – мовчазні й налякані, веселі й упевнені в собі, хтось був на дитячому куражі, хтось був у постійному стресі.

Але вони далі лишились нашими, харківськими дітьми. Дуже хочеться, щоби вони лишалися жити в цьому дивному прекрасному місті (чи поверталися до нього, якщо їх вивезли старші). Дуже хочеться, щоби вони це місто любили. Щоби вони не мовчали. Щоби в них був харківський кураж і не було страху перед цим світом, який для них залишили дорослі.

Жадан сам часто відвідував дітей, які жили в підземці, давав у метро концерти. Свою нову роботу коментує просто:

Це не дуже весела пісня. Але послухайте її, будь ласка, ми справді вклали в неї багато любові.

За 4 години кліп на ютуб подивилися вже 3 тисячі людей.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.