Зеленський прибув на Харківщину через вирубки столітніх дубів – збитки на понад 80 млн

80-мільйонні збитки від незаконної вирубки лісу виявили на Харківщині. І за прогнозами експертів, шкода може збільшитися до 200 мільйонів. Під сокиру пішли столітні дуби в лісах під Харковом. Вирубували та продавали деревину, прикриваючися санітарною чисткою. До поліції звернувся директор лісгоспу, який наприкінці червня повернувся з декретної відпустки та побачив, що накоїли «чорні лісоруби».

Чиновник звинувачує у порубках ексочільник обласного лісгоспу та нового кандидата на цю посаду. В ніч на середу невідомі спалили машину заявнику, той переконаний – він завадив лісовій мафії.

Огляд злочинної вирубки лісів на Харківщині. 17.08.2019.

На Харківщині триває злочинна вирубка лісових угідь. Сьогодні, 17 липня, Президент України Володимир Зеленський особисто оцінив масштаби катастрофи, здійнявшись над понівеченим лісом на гелікоптері, після чого провів екстренну нараду з питань боротьби з незаконною природно-ресурсною господарською діяльністю в місцевому лісництві. Розмова з харківськими посадовцями видалася жорсткою.

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 17 липня 2019 р.

Поліція вже відкрила кілька кримінальних проваджень. Сьогодні у справу зі знищенням лісів втрутився президент. Володимир Зеленський проінспектував ліс з повітря, заслухав правоохоронців і пообіцяв низку звільнень, якщо винних у вирубці понад 8 000 кубів здорового лісу не знайдуть.

Руслан Чагаровський, директор ДП “Жовтневе лісове господарство”:

Ми провели десь біля тисячі гектарів ревізію масивів Жовтневого лісового господарства. Виявили 81 мільйон гривень збитку. Цей збиток буде рости, тому що в нас 48 тисяч гектарів лісу і ми його весь ще не обстежили.

Дмитро Грінчак, Заступник начальника Чугуївського ВП:

Следственно-оперативной группой были зафиксированы 5 автомобилей в которых находились вырубленные деревья. На месте сотрудники лесхоза предоставили часть документов, но так же было установлено, что не все деревья имели положенный штрих код который должен находиться при выезде с участка вырубки.

Володимир Зеленський, президент України:

Є люди в державі, які, скажімо так, пов’язані з кришуванням цього бізнесу. Я вас дуже прошу, будь ласка, зверніть на це увагу. Тому що якщо ми будемо звертати на це, якщо ми отримаємо якусь додаткову інформацію, ми зрозуміємо, що ви цього не робите, нам доведеться шукати інших людей.

Залишити відповідь