Здай кров – поділися своїм життям – день Донора у Харкові

Життя у краплі крові – це про дітей з онкологічними хворобами. Через хіміотерапію маленькі пацієнти стають залежними від переливань, тож за свій курс лікування отримують кров від сотень чужих і незнайомих людей, як стало відомо Вісті Ньюс. Напередодні Всесвітнього дня донора прикордонники пішли до Центру служби крові й спеціально стали в чергу на здачу, щоб допомогти дітям з обласної лікарні.

У Лариси кілька хвилин на спілкування – її син зараз на переливанні. У 12-річного Микити нефробластома, це пухлина нирки.

Лариса Автономова, мама хворого:

Никита у нас действительно борец. Он периодически, конечно, начинает сдаваться, периодически ему очень тяжело. Но, скажем так, родители “тираны”, и они заставляют его лечиться. Все детки, которые находятся в нашем отделении, они большие молодцы.

Після кожного блоку хіміотерапії Микита має отримати 2-3 переливання. І це життєва потреба для кожної онкохворої дитини.

Олена Стародубцева, завідувач відділення дитячої онкології Харківської облклінічної лікарні №1:

В результате проведения химиотерапии развиваются разнообразные осложнения, одно из них это снижение уровня гемоглобина, количества тромбоцитов, которые требуют заместительных донорских переливаний компонентов крови.

Тільки в Харківській обласній клінічній лікарні №1 малюкам роблять близько 600 переливань на рік, а це 100 літрів крові. До “потоку життя” цьогоріч долучилися прикордонники Східного регіонального управління. Вони підтримали гасло Дня донора 2018 – “Здай кров – поділися своїм життям”. Об’єднала побратимів для здачі Оксана Іванець, жінка всьоме на донорському кріслі.

Оксана Іванець, прес-офіцер Східного регіонального управління Держприкордонслужби:

Кілька років тому в колі моїх знайомих трапилося горе – захворіла дитина на лейкемію. Таким чином я узнала, що такі діти є, таких дітей багато. І саме через лейкоз і інші онкозахворювання ці діти потребують донорської крові.

Довго закликати стати донорами не довелося. У чергу до Служби крові вишикувалися три десятки чоловіків і жінок. Хтось тут вперше, а для декого це дванадцята здача.

В’ячеслав Кінько, прикордонник:

Моя перша здача крові. Сьогодні прийшов, тому що дізнався, що проводиться збір крові для дітей, які хворіють на тяжкі захворювання. Вирішив, що таким чином зможу їм допомогти можливо покращити здоров’я або навіть врятувати життя.

Оксана Білоконь, прикордонниця:

Кому-то нужна помощь, почему бы и нет? С удовольствием помогу.

Анна Гімпілевич, прикордонниця:

Я сама мама. И для меня это важно. Может быть, кому-то помогу. Я первый раз сдавала в 88 или в 87 году, когда Карабах был.

Щодня до харківської Служби крові приходять мінімум 70 людей. А до Всесвітнього дня донора здавати кров і плазму записалися більше десятка колективів – це і студенти, і приватні організації. Ці люди у більшості не знають, кому йде їхня кров. Але серед них точно буде син Лариси.

Лариса Автономова, мама хворого:
Очень большое спасибо донорам, без которых мы никак бы не справились. На протяжении всего нашего лечения у нас было очень много переливаний: переливаний тромбоконцентратов, переливаний самой крови – р-массы, и без них мы бы не справились никак. Сейчас на протяжении 2-х месяцев мы регулярно приезжаем в отделение, для того, чтобы покапать кровь.

У Харківській області майже 23 тисячі донорів, які здають кров до 30 тисяч разів. І саме їхні 450 мілілітрів забезпечують порятунок і при надзвичайних подіях, і при плановій допомозі.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100