Завзяті та ще міцніші, ніж були до поранень на війні – Ігри Героїв пройшли у Харкові

Харків втретє прийняв національні змагання «Ігри Героїв». На площі Свободи пройшло справжнє спортивне шоу від ветеранів АТО. Просто неба бійці з 10 областей України змагалися в кросфіті. Як це підіймати десятки кіло, віджиматися та долати перепони, коли м’язи замінив сталевий протез, дізналися наші журналісти.

Харків прийняв «Ігри Героїв». Залізні м’язи, металеві характери і нічому з цього не заважає протез чи протези. Ці чоловіки запросто піднімають 70 кіло.

Капітон Лі, учасник «Ігор героїв»:

Ну, нет у меня чего-то, ну, нет, так нет. Что теперь сделать? Я же не приклею. Нога не отрастет  Надо двигаться дальше в спорте, еще в чем-то.

Капітон Лі, харків’янин, за долю якого в березні 16-го року переживала вся Україна. Тоді 24-річний доброволець підірвався на міні в Широкіно та втратив ногу. Зараз чоловік пірнув у спорт і вкотре став учасником «Ігор Героїв».

Капітон Лі, учасник «Ігор Героїв»:

Тяжеловато, но прикольно. Само состояние после комплекса – бешенство! Весь такой – вжжжж!

Змагання з кросфіту для військових із серйозними травмами в Україні проходять вчетверте, і вже втретє базуються в Харкові.

Олександр Гончаров, співорганізатор:

Война не выбирает, город, село. Она пришла в каждый дом, поэтому у нас начиная Львов, Винница, Луцк, Одесса, Николаев. Больше 10 городов.

Щороку “Ігри Героїв” піднімають планку складності. Навіть досвічені судді дивуються – ветерани вимагають нових елементів, і готові до всього.

Аркадій Рубін, суддя змагань:

Это как подготовка спецназа, они должны быть готовы ко всему. Они никогда не знают, что их ждет на соревнованиях, и поэтому ребята идут как бы в неизвестность.

Дмитро пробував себе в Invictus Games, вчергове виступає на Іграх. Говорить, прийняв бойову травму і зміг реабілітуватися саме завдяки спорту. Тепер спорт став для нього інсуліном.

Дмитро Котов, учасник «Ігор Героїв»:

Натрапила наша група на міну. Це було в сірій зоні. Вона вибухнула, отак я остався без двох ніг.

Олександр живе між залом і полігоном. Після поранення став інструктором у полку Азов. Протез не заважає ні в чому, тільки гори хлопцю поки недоступні. Але вірить, що і це вирішиться.

Олександр, учасник «Ігор Героїв»:

Надо постоянно себя в спортивной форме поддерживать, чтоб носить 5-кг протез.  На полигоне занимаюсь стрелковой подготовкой и так дальше. Я спокойно хожу на полигоне, стреляю, занимаюсь всеми физическими упражнениями теми, что и занимаются обычный человек в полку.

Спека, 3 години змагань, десяток зроблених вправ під оплески харків’ян  і найсильніші серед Героїв визначені.

Віктор Бєрнов отримав медаль як найсильніший серед аматорів. Але ані спортсменом себе не вважає, та й приїхав до Харкова не за нагородами. Цьогоріч Ігри стали благодійними  збирали гроші на чергову операцію Климу Клименку, хлопчику пораненому в Краматорську.

Віктор Бєрнов, переможець «Ігор Героїв» у класі аматор:

Я тут не ради перемоги, а щоб поспілкуватися з хлопцями та зібрати допомогу дитині. Заради перемоги треба десь у другому перемагати.

Ігри Героїв у Харкові закінчилися, але бійці вже довічно стали героями для всієї країни, адже лишилися незламними, хоча і віддали своє здоров’я.

Залишити відповідь