Завод “Електровжмаш” із березня почне працювати повний робочий тиждень.

Завод “Електровжмаш” із березня почне працювати повний робочий тиждень. Про це повідомив голова Фонду держмайна Дмитро Сєнніченко. За 2019 рік підприємство отримало збитків у 70 млн грн. За останні роки з заводу звільнилися 30% працівників. Його дебіторська заборгованість сягнула 500 млн, непогашений кредит становить 900 млн. Ліквідувати борги на підприємстві хочуть з кількох джерел, у тому числі можливому контракту з Узбекистану.

Дмитро Сєнніченко, голова Фонду держмайна:
В Управлінні Фонду держмайна є 2 надзвичайно великих і важливих підприємства, які розташовані в Харкові, – це “Турбоатом” і “Електроважмаш”. І ми робимо спільні зусилля з центральною та місцевою владою, щоб завантажити їх роботою, щоб зарплата виплачувалася. З 1 березня “Електроважмаш” буде переходити на повну робочу силу, на повний робочий день. За останні 5 років підприємство втратило 30% працівників, неповний робочий день. Наразі ми маємо заборгованість дебіторську біля 500 млн грн, кредит – 900 млн грн невиплачений. Що треба робити? Перше – зупинити там, де крадуть. А друге – знайти там, де можна знайти додану вартість. Тому контракти, які є і просрочені, не виконані. Вони домовилися про те, що вони їх реалізують. Отримали десь відстрочку, десь аванс. І запускають підприємство на повний робочий тиждень. На закупівлях за місяць зекономлено 60 млн грн. Ті самі продукти, які куплялися 2 місяці назад, подешевшали чомусь на 150%.

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації:

Нам необхідно завантажити їх роботою. Я вчора був у посольстві Узбекистану, де ми обговорювали питання дуже важливого контракту. Ми можемо завантажити ці два підприємства (“Електроважмаш” і “Турбоатом”) на 7-10 років наперед. Йдеться про контракти на близько 1 млрд дол. США

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.