Замість паперових — металеві. Нацбанк оголосив про те, що купюри номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень замінять монетами

Вже можна побачити, як виглядатимуть замінники. Вони будуть сріблястого кольору, невеликими та легкими, як з’ясували Вісті Ньюс. Також розробники дизайну та технічних характеристик монет обіцяють, що вони будуть зручними для користувачів. На «обличчях» монет залишаться ті, хто був зображений на паперових купюрах. 1 гривня лишиться з князем Володимиром Великим; 2 гривні – із князем Ярославом Мудрим; 5 гривень – гетьманом Богданом Хмельницьким; 10 гривень – гетьманом Іваном Мазепою».
Що ж до аверсу — то на монетах буде малий Державний герб України (тризуб), номінал і напис «Україна» в обрамленні давньоруського орнаменту. Від дрібніших грошей нові будуть різнитися розміром і кольором.

Паперові гроші цього номіналу перестануть друкувати. У життя українців монети будуть входити поступово — у НБУ говорять про кілька кроків:
— перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні;
— другий етап — монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні — у 2019 – 2020 роках.

Міняти чи викидати паперові гроші не треба, вони будуть в обігу до поки самі не підуть у минуле. Тобто сучасні гривеники, 2, 5 і 10 гривень, «працюватимуть» паралельно з металевими, до останньої паперової гривні.

Причину заміни в Нацбанку пояснили так: «Національний банк України відповідає за емісію національної валюти та організовує готівковий обіг. Це положення Закону про Національний банк. Частиною цього завдання є оптимізація готівкового обігу, спрямована на підвищення зручності та скорочення суспільних витрат на його реалізацію». Завдяки оптимізації вдасться заощадити близько 1 млрд гривень. Монети банально служать більше — перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти тільки рік. Ще одна причина — розвиток безготівкових розрахунків, зміна купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміни у поведінці споживачів. Ці процеси приводять до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу. Так частка безготівкових розрахунків в Україні з використанням платіжних карток за останні п’ять років вже зросла більше ніж утричі – до 39% на початок 2018 року (з 12% – станом на початок 2013 року).

За словами в. о. Голови Національного банку України Якова Смолія, заміна банкнот на монети дасть можливість досягти оптимального співвідношення між якістю та кількістю банкнот і монет в обігу, що відповідатиме сучасним потребам держави та економіки, а також світовому досвіду.

Подібне «прощавай» паперовим дрібним купюрам свого часу сказали Угорщина, Чехія, Данія, Японія, Канада, Великобританія, Австралія.

Джерело bank.gov.ua

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100