Закон про деокупацію територій Луганської та Донецької областей прийняли

Закон про деокупацію територій Луганської та Донецької областей прийняли. За нього проголосували 18 січня. Що ж він визначає? Дізналися Вісті Ньюс. По-перше, Російську Федерацію офіційно на найвищому державному рівні визнали країною-агресором.

Так само визнані тимчасово окупованими ділянки Донбасу, претензії на них Росії є незаконними. Також на агресора поклали відповідальність за всі завдані збитки, як матеріальні, так і моральні. Проти РФ готується консолідована претензія. Правоохоронці та залучені до протидії агресії можуть застосовувати “в разі крайньої необхідності” зброю і спецзасоби до тих, хто порушує закон або намагається нелегально потрапити в зону протидії агресії. Також у законі йдеться про окупацію Криму та Севастополя. У законі прописані дії проти агресії РФ і порядок переміщення на Донбасі.

Петро Порошенко, Президент України:
Український парламент майже конституційною більшістю – 280 голосів – було проголосовано закон про реінтеграцію Донбасу. Підтримана моя Президентська стратегія звільнення Донбасу, за що я надзвичайно вдячний всім парламентарям. І для мене це також дуже важливо, бо це демонструє, що, коли потрібно, наш парламент вміє об’єднатися. І не зважаючи на бурхливу критику закону, яка нібито лунала останні дні з боку опозиційних партій. Коли питання постало ребром, голоси були віддані на підтримку зазначеного законопроекту.

Залишити відповідь