Задихаються від диму – на Харківщині горить торф’яник на військовому полігоні

Під Харковом продовжує тліти торф. Дим вкриває довколишні населені пункти щільною завісою мешканці потерпають від гару та не можуть ані відчинити вікна, а ні випустити на вулицю дітей. Пожежа триває на військовому полігоні. Пролити торф і не випустити вогонь на сусіднє лісництво намагаються, вже залучивши військову спецтехніку. Як живеться в облозі диму дізналися наші журналісти.

На цьому відео не ранковий туман. Це смог від пожежі.

View this post on Instagram

Это крик о помощи! Меня зовут Мария и я жительница пгт Малиновка Чугуевского района Харьковской области Мы уже три недели травимся дымом от горящих торфяников на военном полигоне😢 Но последние двое суток ПИК …. Сегодня ночью мы с детьми в доме с закрытыми дверями и окнами прятались с головой под одеяло, чтоб не угореть 🤷🏽‍♀️😱Нашему району никто не может или не хочет помочь! У всех отек слизистой носа и горла, в легких тяжесть, головокружение, тошнота, головная боль 😭 Мы боимся просто однажды от угарного дыма не проснуться, не говоря уже о таких последствиях этой экологической катастрофы как астма или рак 😭

A post shared by Харьков 1654 (@kharkiv_1654) on

Це горить торф’яник на військовому полігоні.

До осередку пожежі близько 500 метрів. Зараз дим відносить до села Башкирівка, вночі і зранку потерпають від гару та запаху інші села: село Малинівка та Есхар. Більше того, усе це доноситься до Чугуєва та Харкова, а це 5 і 25 км відповідно. Місцеві жителі говорять, що така ситуація тут відбувається вже протягом трьох тижнів.

У Насті квартира на шостому поверсі, з її балкона пожежа на болоті як на долоні. Їхній дім буквально крайній перед займанням.

Анастасія Глушко, мешканка с. Башкирівка:

Это длится примерно месяц. По вечерам пылает, но сегодня именно конкретно. Не знаю, до какого пика уже дошло. Огонь прям видно. Пожарные машины ездят, пытаются что-то сделать, тушить. Но чтобы какая санавиация – нет. Дышать невозможно. Вещи снимаешь – воняют. Дети просыпаются утром, некоторые кашляют даже. Двое детей – аллергики – кашляют.

У Малинівці деякі батьки перестали водити дітей до шкіл і садочків. Живуть із закритими вікнами.

Если приехать ночью, даже ехали ребята в 11 часов – уже от Донца, включали противотуманки. Вот тут вот своего дома ничего не видит.

Наталя Куштейко, жителька с. Малинівка:

Дышать вечерами не чем, ночами мы вообще задыхаемся! Даже передать невозможно! Начинают дети рвать Начинают взрослые рвать, дышать нечем!

Мерія Чугуєва повідомила про небезпеку вибухів боєприпасів. За її даними, 3 вже здетонували через вогонь, а десяток знешкодили до вибуху. Говорять про детонацію і рятувальники.

Павло, працівник місцевої бригади ДСНС:

– Там опасно, там боеприпасы раскиданы.

– Может быть, что-то взрывалось? Видели, как что-то взрывалось?

– Хлопки были в стороне, были – пару раз слышали.

У Міноборони переконують, другої Балаклії не буде  на полігоні немає складів і нема чому вибухати.

Віталій Саранцев, речник Міноборони в Харківській області:

Теоретично там можуть бути якісь невибухнувші предмети якісь. Оскільки сам полігон використовується з 49 року. Томусь якась вірогідність того що там може бути якісь снаряди, є. На місці там працюють саперні групи. Як проводять обстеження території.

Ігор Кащавцев, заступник Чугуївського міського голови:

Проводилося розмінування частково території, для того щоб пройшла спеціалізована техніка для локалізації пожежі. Відкритого вогню в якійсь такий великій частині, в одному місці немає. Це невеличкі місця. Пожежні машини постійно переїжджають, у зв’язку з тим що вогонь постійно перелітає. Вітер переносить. Якби це була в одному місці велика локальна пожежа, я думаю, було б прийнято рішення щодо авіації.

Пожежі на полігоні стаються щоліта, але такого займання не було досі. Рятувальники цілодобово проливають водою торф, щоб знизити градус і не пустити вогонь на ліс. Площа тління зараз зменшилася з 10 до 3 гектарів. Жителі довколишніх містечок переконані, пожежу та димову завісу за такої спеки здолає тільки авіація.

Залишити відповідь