За пацієнтом на крилах. У Харківській області презентували проект цивільної санітарної авіації

У Харківській області презентували проект цивільної санітарної авіації, як стало відомо Вісті Ньюс. Замість швидких за особливо важкими хворими курсують невеличкі літаки. Авіамедицина скорочує шлях до лікарні з 4-х годин до 40 хвилин і є куди безпечнішою для пацієнта за тряску на автодорогах. Цікаво, що започаткували санавіацію звичайні льотчики-волонтери, які вивозили поранених в АТО бійців.

Ось така швидка вилетить за пацієнтом, якщо мова йтиме про життя та смерть і ризиковану ситуацію.

Ці 6 невеличких літаків – це автопарк харківської волонтерської санавіації. Її батьком став льотчик Юрій Покусай. Саме він у 2014 році заснував Цивільний повітряний патруль, і кожен виліт пілоти здійснюють безкоштовно.

Юрій ПокусайЮрій Покусай, льотчик голова Цивільного повітряного патруля:
У нас один літак щодень чергує, знаходиться в оперативному резерві на аеродромі. Ми виконуємо польоти найперше туди, де відстань понад 100 км, це Сахновщинський. Беремо, дивимося по карті – це Сахновщина, Красноград, Зачепилівка. Краснокутськ і так далі.

Літаком врятували життя й Артема. У хлопчика була підозра на набряк легенів, і без допомоги в Харкові здоров’я та життя підлітка було під загрозою.

Артем хлопчик, якого госпіталізували літаком:

Я шел из дому и на половине дороги к школе стало плохо очень. Сказали, что мы в Харьков на самолете будем лететь. Мы подъехали на скорой к аэродрому…

З’явився Цивільний повітряний патруль після того як льотчики вивозили поранених в АТО бійців.

Олександр Морозов, власник аеродрому:

Должна быть польза обществу. До этого мы летали в свое удовольствие, мягко говоря, как все остальные пилоты гражданские.  Мировоззрение у нас у многих поменялось в тот период.

Тільки минулоріч авіаборти врятували в Харківській області три десятки людей: 15 пацієнтів терміново доправили до лікарень, і ще стільки ж разів до хворих привозили лікарів. Олена Грішаніна вже тричі літаком відправлялася до пацієнтів у найвіддаленіші куточки Харківщини.

 Олена Грішаніна, лікар-анестезіолог:

Ребенок проглотил батарейку. И начался свищ, прожгла эта батарейка через 3-е суток. Надо было срочно доставить в областную больницу на операцию.

Мы вывозили недавно батюшку, я не знаю его ранг по церковным … У него был трансмуральный инфаркт миокарда. Его надо было на шунтирование быстро доставить в 5 ЦКБ. Полет занял 15 минут, то есть доставка из отдаленного района – Краснограда – получилась 15 минут.

Повітряна дорога коротше звичайної часто в 6-ть разів. Замість 4 годин від віддаленого села до районної лікарні чи медзакладу в Харкові йде всього близько 40 хвилин. І, до слова, ям на шляху до лікарняного ліжка на літаку буде набагато менше. А отже стан пацієнта не погіршиться додатково.
Щоб і надалі рятувати життя мешканців області, пілоти зараз намагаються вирішити свою головну проблему – в області не вистачає місць для посадки. Саме задля вирішення цього питання авіатори звернулися до обласних чиновників.

Залишити відповідь