З Левком Лук’яненком 9-го липня попрощалася Україна

В останню путь дисидента Левка Лук’яненка проводжали на Київщині в селі Хотов, тут посадять дуб на честь видатного українця, як стало відомо Вісті Ньюс. А вже у вівторок із чоловіком прощалися в Києві. Він був політичним і громадським діячем, співзасновником Української Гельсінської Групи, народним депутатом, Героєм України, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року. Саме Лук’яненко став автором «Акта проголошення незалежності України». У травні 1961 Львівський обласний суд засудив письменника до розстрілу за “ідею відриву УРСР від СРСР, підрив авторитет КПРС”. Через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15 роками позбавлення волі. Загалом же він відсидів за ґратами та у радянських таборах понад 25 років. Найвідомішою роботою початку 90-х стала книга Сповідь у камері смертників, в якій він описав свою боротьбу за незалежність України.

Петро Порошенко, Президент України:

Це велика трагедія і велике горе, коли Українська держава і український народ втрачають таких особистостей як Левко Григорович Лук’яненко, який усім своїм життям продемонстрував незламність духу і патріотизм українського народу.
Ще у шістдесяті роки минулого століття московські кати засудили його до смертної кари». «Але життя Левка Григоровича як раз яскраво демонструє, що усе в руках Божих. І Господь дарував йому довгі роки життя. Я вважаю зовсім невипадковим, що день народження Левка Григоровича, 24 серпня, співпав із Днем відродження української державності.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100