Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

ЮНІСЕФ: кожний другий підліток зазнає насильства від однолітків у школі

Бійки та булінг перешкоджають навчанню 150 мільйонів дітей віком від 13 до 15 років у світі. Про це йдеться у оприлюдненому ЮНІСЕФ звіті.

НЬЮ-ЙОРК/КИЇВ, 6 вересня 2018 року: За даними нового звіту, представленого сьогодні ЮНІСЕФ, кожний другий учень або учениця віком від 13 до 15 років –  приблизно 150 мільйонів дітей у світі –  повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу школи.

У звіті«Щоденний урок:#ЗУПИНИТИнасильство у школах» підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою у навчанні мільйонів дітей у всьому світі. Показник такого насильства визначається як кількість дітей, які повідомляють про те, що стали жертвами булінгу протягом останнього місяця або брали участь у бійках протягом останнього року. Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

Освіта є ключовою умовою для побудови мирного суспільства, але для мільйонів дітей у різних куточках світу сама по собі школа насправді не є безпечним місцем, – наголосила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – Кожного дня перед учнями постають різні небезпеки, у тому числі бійки, змушування вступати в різні угруповання, булінг (і особисто, і онлайн), насильницька поведінка, сексуальні домагання та озброєні напади. У короткостроковій перспективі це впливає на їхнє навчання, а в довгостроковій може призводити до депресії, тривожності та навіть самогубств. Насильство – це незабутній урок, який не має проходити жодна дитина.

У звіті наводяться численні приклади того, як діти можуть постраждати від насильства у шкільному середовищі. За останніми наявними даними ЮНІСЕФ:

  • більше третини учнів віком від 13 до 15 років у світі зазнають булінгу(цькування), і приблизно така ж частка дітей опиняються втягнутими у бійки;
  • в Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу. 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали;
  • 1 із 3 школярів у 39 розвинутих країнах визнають, що вдаються до цькувань своїх однолітків;
  • приблизно 720 мільйонів дітей шкільного віку живуть у країнах, де тілесні покарання у школах ще не повністю заборонені;
  • хоча дівчата та хлопці мають однакові ризики стати жертвами булінгу, дівчата більш часто зазнають психологічного тиску, тоді як хлопці частіше страждають від фізичного насильства та погроз.

Звіт зазначає, що насилля із застосуванням зброї у школах продовжує забирати життя. У ньому також наголошується, що у світі цифрових технологій, поширення насильницького, шкідливого чи образливого контенту стає можливим завдяки дотику до клавіші.

Представлений сьогодні звіт«Щоденний урок:#ЗУПИНИТИнасильство у школах»  є складовою глобальної кампанії ЮНІСЕФ#ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolencе). Це також одне із завдань спільних зусиль, що мають на меті підвищити обізнаність і закликати до активних дій для того, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл. Ці зусилля вживаються численними організаціями, у тому числі ЮНІСЕФ, Міністерством міжнародного розвитку Сполученого Королівства (DFID), ЮНЕСКО та іншими членами Глобального партнерства з подолання насильства проти дітей та Ініціативи ООН з освіти дівчат. У липні 2018 року Посол доброї волі ЮНІСЕФ Лілі Сінг провела перший ізYouth Talk (Розмови молоді) у Південній Африці з молоддю від 13 до 19 років.  В Україні серія обговорення серед молоді відбудеться у вересні – жовтні 2018 року

Для того, щоб зупинити насильство у школах, ЮНІСЕФ та партнери закликають до невідкладних дій у таких галузях:

  • впровадження законодавства та політики, необхідних для захисту учнів від насильства в школах;
  • посилення заходів із запобігання та реагування на насильство в школах;
  • заохочення громад та окремих осіб підтримувати учнів, коли вони говорять про насильство, а також працювати над зміною культури в школах та громадах;
  • здійснення більш ефективних та цільових інвестицій у перевірені рішення, які допомагають учням почуватися в безпеці у школі;
  • збір більш докладних даних про насильство проти дітей у школах та навколо шкіл із розподілом за різними показниками і розповсюдження інформації про дієві методи запобігання і протидії насильству.

ЮНІСЕФ закликає молодих людей у всьому світі активно виступати проти насильства у школах та навколо шкіл, і розказати нам, що вони для цього роблять і які рішення використовують, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл раз і назавжди.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023