Юлія Тимошенко: за газ власного видобутку українці платитимуть удвічі менше

Про це в прямому ефірі ток-шоу “Свобода слова” на телеканалі ICTV заявила лідер партії “Батьківщина”. Політик переконана, що країні вистачає вітчизняного газу. Саме тому законопроект, який поверне український газ українцям стане одним з перших, що має подати новий президент.

За словами Тимошенко, від моменту здобуття Україною незалежності та до 2014 року існував певний порядок, за яким газ власного видобутку віддавали на потреби населення “за українськими цінами”.

Yuliya Tymoshenko za haz vlasnoho vidobutku ukrayintsi platitimutʹ udvichi mensheЦе було нормою, яка була затверджена постановами уряду та рішенням НАК “Нафтогазу”. У Казахстані свій газ продають народові по 80-90 дол. за тисячу кубометрів, а нам по 305 дол. з 2014 року. Хто це придумав, хто це порахував, щоб 300% рентабельності, прибутків на рік, заробляли на людях, які мають в 16 разів нижчі доходи, ніж в Європі? – обурилася вона.

Лідер “Батьківщини” зазначила, що тільки на державних підприємствах Україна видобуває 16.4 млрд кубометрів газу, тоді як люди на всі свої цілі (тепло, гаряча вода) використовують лише 15.8 кубометрів. Вона впевнена, що знизити ціну блакитного палива щонайменше вдвічі – реальна задача, яка призведе до суттєвого зменшення видатків на житлово-комунальні послуги.

У цьому ж законопроекті буде чіткий норматив рентабельності 30%, річної прибутковості. Ми цей закон покладемо в основу ціноутворення, воно монопольне, ринку в нас нема, якщо постановою уряду встановлюється ціна на газ. Нам потрібен місяць максимум, щоб вдвічі знизити ціни на газ, – підкреслила політик.

Водночас, запевнила Юлія Тимошенко, найбільш незахищені верстви населення продовжать отримувати субсидії.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100