Юлія Тимошенко та Курт Волкер обговорили питання безпеки України

Юлія Тимошенко перебуває в США з робочим візитом, в рамках якого запланована низка зустрічей. Головною метою поїздки зазначено пошук нових шляхів безпеки України.

Сила й мудрість держави визначається не тим, щоб отримати міжнародні гарантії, а тим, щоб забезпечити їх виконання за необхідності. І якщо гаранти “забули” про будапештські гарантії Україні, то завтра вони так само можуть “забути” і будь-які інші нові. Цього не можна допускати. Ми маємо створити прецедент результативності тиску на “гарантів” аж до поновлення даних нам зобов’язань, – переконана Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко та Курт Волкер обговорили питання безпеки України Лідер «Батьківщини» зустрілася з Куртом Волкером, спеціальним представником Державного департаменту з питань України. Під час зустрічі серед інших тем також були обговорені останні події у районі Керченської протоки. Курт Волкер підкреслив необхідність повернення Україні захоплених моряків та військових кораблів. Також він підкреслив, що США і надалі підтримуватимуть політику відкритих дверей НАТО для України.
Тему пошуку шляхів безпеки для України було також обговорено з сенатором США від Арканзасу Томом Коттоном, членом сенатських Комітетів з питань збройних сил та розвідки, який є співавтором свіжої резолюції щодо засудження російської агресії проти українських військових кораблів в Керченській протоці.
Предметом обговорення стали конкретні кроки, які б могли здійснити найближчим часом Адміністрація та Сенат США, щоб посилити підтримку української армії.
Юлією Тимошенко було висловлено позицію, що Мінські угоди були необхідними, але недостатніми для встановлення стійкого миру в Україні. Тому вона наголосила на необхідності проведення переговорів у форматі «Будапешт плюс» із лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму з залученням Верховного комісара ЄС та керівництва Німеччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *