Юлія Тимошенко «Сильна контрактна армія – один з пріоритетів нової стратегії безпеки»

Під час свого виступу на форумі «Нова стратегія миру та безпеки», який проходив у Києві, лідер  партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила, що її команда працює над розробкою проекту контракту для служби у ЗСУ.

Політик розповіла, що проведення реформи Збройних сил України дозволить захистити країну і зробити з неї рівноправного партнера на політичній арені. Ця реформа передбачатиме побудову сильної української армії на контрактній основі, створення належного соціально-економічного забезпечення і всіх необхідних умов для військових.

Новий контракт передбачатиме запровадження механізму регулярної індексації грошового забезпечення на реальний показник інфляції. Заробітна плата рядового контрактної служби повинна бути у 1,5 раза вище середньої зарплати в країні. Важливою частиною нового контракту для військових стане мотиваційний пакет: він включає питання забезпечення житлом, медичним обслуговуванням, а також пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їхніх родин.

Юлія Тимошенко розповіла, що проведення реформи Збройних сил України дозволить захистити країну і зробити зСлід створити спеціальну програму кредитування на придбання житла для військовослужбовців. Треба дозволити купівлю житла без першого внеску, а відсотки за іпотечним кредитом має платити держава, і термін іпотечного кредиту повинен визначити сам військовий», – додала лідер  партії «Батьківщини».

Також в пріоритетах фінансування ЗСУ варто звернути увагу на галузь розробок озброєння, котра має становити не 2% ВВП, а щонайменше 3% ВВП.

 Це дасть бодай надію на правильне і всеохоплююче фінансування. Армія має захищати країну, а не воювати за гроші на своє існування, – підсумувала Юлія Тимошенко.

Повернення миру в країні, за словами Тимошенко, зможе забезпечити новий формат переговорів України зі світовими лідерами – «Будапешт плюс».

Залишити відповідь