ЄС надав 5 млн євро допомоги населенню, що мешкає поблизу Чорнобильської зони відчуження

Європейський Союз виділив 5 млн євро на медичне та лабораторне обладнання для лікарні, інформаційний центр, теплицю, установку для спалювання лісових відходів, радіологічне картографування території та регулярне медичне обстеження дітей Іванківського району. Все це стало можливим завдяки проекту ЄС «Оздоровчі та екологічні програми навколо Чорнобильської зони відчуження», зазначили під час візиту депутатів Європейського парламенту Мішель Рівазі та Джулі Ворд, а також керівника відділу «Соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні Хуани Мери Кабелло до Іванківського району та Чорнобиля 9 липня 2018 р. Депутати Європарламенту також представили результати проекту під час колоквіуму, який відбувся в Києві 10 липня 2018 р. за участі в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та заступника міністра екології та природних ресурсів Миколи Кузьо.

Я рада підтримати цю європейську програму, яка є результатом унікальної співпраці між Європейським парламентом і Європейською комісією. П’ять мільйонів людей живуть на забрудненій території розміром 150 тисяч км2. Міжнародна підтримка не повинна обмежуватись безпекою ядерних реакторів і має так само зосереджуватися на людях, їхньому здоров’ї та умовах, в яких вони живуть, – зазначила Мішель Рівазі, депутат Європейського парламенту. 

Серед головних результатів проекту варто зазначити:

  • Сучасне медичне й лабораторне обладнання, надане Іванківській районній лікарні для вимірювання кількості радіоактивних та хімічних речовин в тілі людини та харчових продуктах.
  • Сучасне радіологічне картографування території навколо Іванкова та створення інформаційного центру для покращення обізнаності населення про потенційні наслідки та способи уникнення радіологічних ризиків.
  • Теплиця з передовими технологіями розміром близько 7500 м2, збудована в Іванківському районі для забезпечення місцевого населення безпечними для здоров’я овочами, що не містять радіоактивного або хімічного забруднення.
  • Спалювач лісових відходів вартістю 1,25 млн євро введено в експлуатацію в Чорнобилі для запобігання лісовим пожежам і розповсюдженню радіонуклідів у повітрі. Завдяки унікальній системі фільтрації зола, що утворюється при спалюванні забрудненої деревини, збирається й може бути безпечно захоронена.
  • Розпочалася довгострокова програма обстеження стану здоров’я близько 3 тисяч дітей Іванківського району. Діти віком до 18 років проходять регулярні медичні огляди. За умови забезпечення місцевою владою подальшого фінансування, це обстеження повинне надати лікарям і фахівцям з охорони здоров’я в регіоні необхідні дані й інформацію для виявлення та мінімізації впливу довгострокових наслідків Чорнобильської катастрофи 1986 року на майбутні покоління регіону.
Довідково:
Проект «Оздоровчі та екологічні програми навколо Чорнобильської зони відчуження» фінансований через Інструмент ЄС зі співробітництва у сфері ядерної безпеки. Його мета – покращити якість життя на забруднених після Чорнобильської аварії територіях шляхом зменшення впливу радіації на місцеве населення та мінімізації наслідків такого впливу. Проект  виконувався в партнерстві з Державним агентством України з управління зоною відчуження та місцевими органами влади смт Іванків. Він тривав з 2013 до 2017 року.

З 1991 р. Європейський Союз надав підтримку в підвищенні безпеки ядерної галузі України на суму понад 900 млн євро. Його проекти включають підвищення безпеки експлуатації та ремонт чотирьох українських атомних електростанцій, підтримку в створенні належної національної інфраструктури для поводження з радіоактивними відходами, інституційну підтримку українського ядерного регулюючого органу, фінансування нового безпечного укриття над пошкодженим реактором Чорнобильської атомної електростанції, а також низку соціальних проектів для підтримки громад, які стикаються з наслідками Чорнобильської аварії 1986 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *