Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Як знайти бомбосховища у Харкові та експертна думка

Після введення воєнного стану в Україні мають перевірити укриття. Нагадаємо, сховища моніторили 3 роки тому та частково дооснащували чи ремонтували. Як знайти бомбосховища Харкова та експертна думка, від чого вони можуть вберегти дізналися наші журналісти.

У Харківській області понад тисячу укриттів різного типу. Знайти їх можна завдяки онлайн карті, яку ще в 2015 році склали волонтери, як стало відомо Вісті Ньюс.

Анна Черненко, журналіст:

Ми знаходимося на околиці Харкова, в одному зі спальних районів, і онлайн карта може показати нам, де знаходиться найближче бомбосховище – йдеться про радіус близько 2-х кілометрів. Але жоден, із тих місцевих, яких ми опитали, провести нас туди не може, адже просто не знає, де розташовується укриття.

Наталя, харків’янка:

– Знаете, где?
– Нет. Не знаю, где. Наверное, в школах, там, где дети. Это чисто предположение, не знаю, не интересовалась.

Святослав, харків’янин:

Тогда будем искать бомбоубежище.

 Андрій, харків’янин:

Я думаю, где-то здесь, рядом.

У центрі Харкова позначок укриттів набагато більше. До того ж експерти нагадують, сховищем може слугувати підземка. Станції метро можуть тимчасово вмістити близько 200 тисяч осіб. У багатоповерхівках радять не забувати про підвали.

Олександр Заліван, військовий експерт:

Коли відбувся обстріл Маріуполя ракетними системами залпового вогню, то бачимо, які були важкі наслідки, і як постраждали будівлі. І звичайно, для таких ситуацій потрібно мати укриття.

Якщо, наприклад, візьмемо тип такого будинку, який будувався ще декілька десятиліть назад, то такий будинок він має певні захисні властивості – підвальна складова. Але вони мають найменший рівень захисту.

Анна Черненко, журналіст:

Онлайн карта укриттів показує, що в цій житловій багатоповерхівці є укриття. Проте ми обійшли довкруги будинок, і жодного вказівника про бомбосховище не побачили. Єдине, що здається найбільш схожим на вхід до нього, це оці двері, але вони зачинені. Ми бачимо металеві грати й багато наліпок з оголошеннями. Ключі від цього входу мають бути у мешканців або у представників Жилкомсервісу.

Обласна влада у понеділок поінформувала, що всі обласні бомбосховища перевірять. З 2015 частину приміщень дооблаштували. Але поки на них навіть вказівники вішати не збираються.

Сергій Стороженко, радник голови Харківської ОДА:
– Куди поділися таблички, написи на вулицях?
– Зняті.
– Чому?
– Тому що це турбує населення більше, ніж їх відсутність.

Військові експерти наголошують, сучасна війна ведеться точечно. Ворог цілить у об’єкти критичної інфраструктури, щоб паралізувати життя. Тож у звичному сенсі бомбосховища все ж віджили своє.

Олександр Заліван, військовий експерт:

Казати, що зараз більшість ударів будуть проходити по промисловим центрам або населенню. Це вже, мабуть, не дуже актуально. І тому коли ми говоримо про бомбосховища, вони можуть виконувати тільки певне обмежене завдання – захист певних категорій населення.

Проте у разі прямої агресії РФ чи навіть загрози подібного органи цивільного захисту зобов’язані сповістити населення про розташування найближчих до їх осель укриттів.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023