Як зараз будують “Стіну”? – Харківська область готова на 66%

У Харківський області проект “Стіна” реалізований найбільше і вже близиться до завершення – як стало відомо Вісті Ньюс, 66% готові. Тим часом Сумщина ще до безпосередньо будівництва поки не перейшла – йде погодження кошторисно-проектної документації. Тож, як виглядає кордон зараз – далі.

Роботи зі зведення «Стіни» на кордоні з РФ наразі тривають в межах 2 областей – Харківської та Луганської. Це ділянка неподалік Золочева. Тут, як показують будівельники, роботи лишилося зовсім не багато. А саме – 2 відрізки. Перший на самому стику з Сумщиною. Тут до кінця року фінішують із прокладанням єгози.

Олександр Скопець, начальник ділянки будівництва:

В 6 рядів вона кладеться, її дуже важко перетнути, дуже колюча, гостра.

А це інша ділянка. Її мають закінчити у 2020. Це найскладніша частина робіт, адже кордон проходить по річці Уди. У листопаді вона як невеличке джерельце, а навесні розіллється на багато метрів в ширину. Тому після перенаправлення води землю тут піднімуть на кілька метрів, а вже після зроблять ров і насип.

Олександр Скопець, начальник ділянки будівництва:

Це тече річка Уди, і коли построєм цей водо пропуск, буде текти через цю трубу. Щоб не змило рокадну дорогу, щоб не підмило насип земляного полотна. Тут буде облаштовуватися насип земляного полотна, по якій буде облаштовуватися рокадна дорога. Буде одсипано насип близько 6 метрів у висоту.

Цьогоріч, інформують прикордонники, на облаштування лінії між Україною та країною-агресором із бюджету надійшло 363 млн замість 400. І обсяг зведення проекту на Харківщині досяг 66%.

Оксана Іванець, помічник начальника Східного регіонального управління ДПСУ:

Облаштовано майже 200 км протитанкового чи точніше проти транспортного рову, 200 км рокадних доріг, облаштовано 5 комплексів відео спостереження та контролю, близько 80 км металевого паркану і 5 км інженерного загородження типу єгоза.

По Луганській області цифри набагато менші – змонтували 15 км паркану, понад 50 км єгози та облаштували 11 нестандартних ділянок. Тим часом кордон Сумщини та РФ, а це понад 560 км, “Стіни” ще не бачив зовсім. Його закрили єгозою за кошти Державної прикордонної служби. Що ж до робіт урядового проекту – поки тільки погоджують папери.

Роман Ткач, начальник прес-служби Сумського прикордонного загону:

Сумським прикордонним загоном облаштовано загрозливі ділянки кордону в інженерному відношенні. Це там, де ми відмічали порушення державного кордону, а також там, де ми вважаємо, вони можуть бути.

Нагадаємо, що “Стіна” – це комплексне інженерне облаштування, яке включає і видимі рви та вали, і непомітні засоби спостереження. Так, відео- та інфрачервоний нагляд у межах Харківщини вже покриває кордон на майже 100%. На це працюють мультиоптичні вишки.

Володимир Поліщук, ст. офіцер відділу зв’язку та інформаційних систем:

Щоб було найбільш зрозуміло, дана система дозволить розпізнати транспортний засіб і людину, от бачите ту посадку. Вона зможе це побачити вдень і вночі.

Усе це суттєво знизило контрабанду та потік нелегалів із Росії. «Очі» на стіні також завчасно попередять ЗСУ про військовий прорив.

Оксана Іванець, помічник начальника Східного регіонального управління ДПСУ:

Даний конструктив: вал, ров, в деяких місцях паркан, не зупинить російської агресії. Але в той же час він дасть нам змогу виграти час і відбити наступ в конкретному місці в конкретний час.

Навесні у Державній прикордонній службі повідомляли, що за умови планового фінансування могли б закінчити “Стіну” до 2021 року.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.