Як оживляють туристичні магніти Харківщини? Яскравий івент у Шарівському маєтку

На кілька годин забути про 2020-тий і пірнути в палацову романтику XIX століття. У Шарівській садибі провели безкоштовний тематичний івент «Осінні барви Білого палацу». Фестиваль оживив бальну залу, в якій знову закружляли пари. А просто перед маєтком сотні глядачів доторкнулися до оперети. Захід пройшов за підтримки голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера. Аби поринути в легенди «білого лебедя», «перлини Слобожанщини», до Шарівського палацу відправились і ВІСТІ.

Вальс у бальній залі Білого палацу та чайна церемонія з панянками. Шарівський палац у суботу став машиною часу для сотень гостей. У маєтку провели івент, завдяки якому 19 століття надихало нащадків із 21-го. Ідею «оживити» історію реалізував Департамент культури і туризму Харківської облдержадміністрації.

Людмила Терещенко, директорка Департаменту культури і туризму ХОДА:

Для Харківщини це найважливіший туристичний магніт, тут навіть без івентів дуже багато відвідувачів, а з івентами їх стане в рази більше. Але що для нас важливо? Щоб тут було не просто багато людей, щоб тут їм було цікаво, комфортно, щоб вони приїздили, щоб це стала така мека, щоб це став звичний маршрут. Ми для цього співпрацюємо з Департаментом транспорту, щоб вони розробили маршрут саме до Шарівки, не тільки до Богодухова.

Фестиваль назвали «Осінні барви Білого палацу». На тлі єдиного палацу східної України кожна зона відповідала епосі палацової романтики. Тематичні ретро-фотозони, експозиції тогочасної старовини, «живі статуї», музична класика на балконі вежі, стилізовані передбачення біля каменю кохання та атмосфера легенд і кохання барона Кьонінга та його дружини.

Любов Островерх, представниця Департаменту культури і туризму ХОДА:

Переважна більшість тих людей, які сьогодні заходили сюди, відчули оту потужну, легку енергетику цього місця. Треба сказати, що легенд безліч. Дружина цукрового магнату Кьонінга, вона просто так хотіла зими, і він насипав їй гірку прямо перед Білим палацом. Пані Кароліна запросила всіх своїх земляків, вона була місцевою. І всі взяли санки, і дружно у липні, до речі у Петрівку 12 числа на Петра і Павла, вони на оцих цукрових гірках на санях спускалися.

До Шарівського маєтку що вихідних приїздять туристи, але по-справжньому відправитись у мандрівк у часом та познайомитись з двохсотлітнім минулим на березі Мерчика, можна саме в такі – фестивальні дні.

Лілія та Ірина, гості фестивалю:

Очень красиво! Очень красивая любовная история. Мы были уже возле Камня любви, загадали желание. Я хочу, чтобы в дальнейшем будущем вот такой вот карапуз был моим, и называл меня мамой.

Маєток і парк довкола нього є пам»ятками національного та регіонального значень. Палац, якому близько 200 років, заворожує, тут до теперішнього часу збереглися унікальні фрески, розписи майстрів із Дрездену, на камінах автентична плитка, у холі старовинна просякнута історією деревина.

Валерій, відвідувач фестивалю:

В этом замке я не первый раз, но возвращаюсь и возвращаюсь. В данный момент привез своих родственников и знакомых. Сегодня очень классный день, классная погода. И замок на этом фоне при этой погоде, ну это просто превосходно!

Анастасія, відвідувачка фестивалю:

Изумительно. И ты понимаешь, насколько масштабность всей истории и архитектуры. Насколько это все было прогрессивно в ту пору. Это та же Вена.

Щоб зберегти історію, обласні чиновники шукають інвесторів і прагнуть залучити до реставрації маєтку державний бюджет.

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації:

Багато вже коштів начеб-то залучалось, виділялось, але стан нашої перлини історичної – Шарівки – ми бачимо зараз. Коштів цього року немає, я буду відверто про це повідомляти. З урахуванням того секвестру бюджету, який ми зробили, хоча планували спочатку. Ми хотіли виділити. Тим паче я зараз на кожній зустрічі, а в мене їх більше 40 з різними дипломатичними представниками, це і посли, і консули, я піднімаю питання щодо залучення інвестора.

Щоб привернути увагу до чи не найромантичнішого місця Слобожанщини, на фестиваль запросили акторів і оркестр Харківського академічного театру музичної комедії. Простонеба перед маєтком пролунала оперета «Сільва».

Ігор Коваль, директор і головний режисер Харківського академічного театру музичної комедії:

Была выбрана оперетта «Сильва», потому что она состоит из 3 частей. Первая – картина варьете, вторая картина в замке князя. И вот как раз Шаровский дворец – мы на живых декорациях. Мы находимся на территории князя и потом опять возвращаемся в варьете.

Під час заходу «Осінні барви Білого палацу» з метою розвитку українського внутрішнього туризму відкрили велотрасу, а точніше маршрут №15, який проходить саме в Шарівці. Його протяжність майже в 95,7 км, і він є складним.

Семен Ген, директор видавництва “Золоті сторінки”:

Есть визуализация, есть QR-код. Скачиваешь, получаешь джпс-трек в своем джпс или смартфоне, если есть приложение, и катишь.

У Департаменті культури і туризму ХОДА планують проводити цей і не менш яскраві фестивалі в Шарівці та інших туристичних магнітах регіону постійно.

Очень красивый концерт. Все красиво сыграно!

Просто бесподобно! Мы очень довольны! Мы специально сюда приехали. Мы были в Шаровке, но сегодня это незабываемо!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.