Вже мала бути зведена будівля, але – ні. Зупинка будівництва онкоцентру в Харкові

До кінця 2020 року тут вже мала бути зведена коробка будівлі обласного онкологічного центру, але за 8 місяців – жодних робіт. На будівельному майданчику лише росте трава.

У грудні 18-го року тут заклали перший камінь сучасного 4-поверхового медоб’єкту. Протягом 19-го залили фундамент. Цьогоріч жодних зрушень і грошей. Міністр охорони здоров’я в онкоцентрі не був, про зупинене будівництво знає небагато.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я:

В бюджеті цього року в нас не передбачено фінансування це. Наскільки я розумію, він фінансувався за кошти, мабуть, за кошти бюджету і, можливо, якогось там соцекономрозвитку.

Невитрачені раніше виділені кошти на онкоцентр розподілили на інші обласні витрати. Тим часом пацієнти та лікарі ходять кілометри між старими корпусами.

Денис Скорий, директор Харківського обласного центру онкології:

Мы находимся сейчас возле 2 хирургических корпусов. Здесь располагаются. Они построены в 36-37-м годах. Строились как здания не медицинского назначения. Поликлиника от лечебных корпусов находится на расстоянии порядка 800 метров. Пройти в одну и другую сторону – это большое расстояние. Сейчас относительно благоприятно и удобно, но когда погодные условия, и если пациент находится не в самом лучшем состоянии – это вызывает определенный негатив, неудобство и так далее.

Команда місцевих онкологів проводить комплексні унікальні для України операції. Щороку через амбулаторію та стаціонар центру проходять 90 тисяч хворих. Це мешканці кількох східних областей. Новий центр має приймати ще більше. 20 тисяч квадратних метрів, 8 операційних, променеві кабінети і стаціонар запланували за всіма міжнародними стандартами. Поки ж до лісопарку в Помєрках не хочуть їхати навіть таксисти.

Андрій, таксист:

Дороги ужасные – дороги нет! Дороги просто нет! Я вообще, не знаю, как они на скорой помощи сюда добираются, и как возят больных

Дорогу до медкомплексу – а це всього близько кілометар – чиновники десятиліття не можуть взяти на баланс. Ями множаться, під час дощів грунтовка непроїздна.

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації:

У нас є кошти, щоб цей кілометр дороги відремонтувати. Разом з тим ми не можемо цього зробити, поки ми не приймемо на баланс цю дорогу. Зараз ми знаходимося в певній стадії з’ясування, переписці.

Роботи ж на будівництві якщо і відновлять, то в наступному році. Коли фінішують – жодних прогнозів. Лікарі ж вірять – центру дочекаються.

Денис Скорий, директор Харківського обласного центру онкології:

Это должно произойти в городе Харькове, многими десятилетиями пренебрегали, я бы сказал даже, отворачивались, власть отворачивалась от онкологических пациентов, считая их, наверное, смертниками.

Із держбюджету на 2021-ший для другої черги робіт в онкоцентрі просять 55 млн грн. Увесь проект коштує 1,7 млрд.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.