Втілення проекту “Нової української школи” на Харківщині

1-го вересня на Харківщині до школи підуть 26,6 тисячі першокласників. Усі вони будуть вчитися у “Новій українській школі”, як стало відомо Вісті Ньюс. Підхід до дітей, формат заняття, дидактичний матеріал – усе це змінилося цілком. Для цього ще в квітні уряд розподілив і передав областям близько одного мільярда гривень, але в середньому області встигли реалізувати освітню субвенцію тільки на 44%. А до початку шкільного року лишилося менше 10 днів. Тож оновлюватися навчальні заклади будуть змушені ще й у вересні. Які класи чекають першачків у Харкові, дізналися наші журналісти.

Райдужна – так вже за тиждень виглядатиме 25-та школа в Харкові. Це і про зовнішнє оздоблення, і про відповідність освітньому державному проекту “Нова українська школа”. Останній саме базується на яскравості й зацікавленості.

Наталя Черкасова, директор ЗОШ № 25:

Когда у ребенка, особенно малыша 6-7 лет, нервная система будет в порядке, когда он утром, собираясь в школу, не будет говорить “я не хочу”. А будет вприпрыжку бежать, потому что там интересно, там его ждут с улыбкой, там ему будет весело и интересно, и знания и здоровье будут едины.

У Харківській області у вересні до перших класів підуть більше 26,5 тисяч дітей. Їх чекає цілком новий підхід від вчителів. Тож педагоги перед вереснем 2018-го теж вчилися. Протягом року проходили відповідні курси, опановували сучасні методики та програми. Світлана опікується початковими класами вже 29 років. Демонструє, чим тридцятий буде кардинально інакшим.

Світлана Шевченко, вчитель 1 класу:

Ребенок устал и хочет немного поиграть, то он может из-за парты выйти и пройти на зону игровую, где будут лежать его игрушки, его любимые интересные дела. Где он может отвлечься на короткое время. А здесь у нас зона тишины – здесь ребенок может тихонечко, устав от общения с другими ребятами немножечко отдохнуть, порисовать, почитать.

У кабінеті також є групова зона занять, живої природи та навіть настрою. А все від алфавіту до цифр першокласники вчитимуть за допомоги розвиваючих іграшок.

Світлана Шевченко, вчитель 1 класу:

Каждый ребенок получит такой набор вот таких красивых небольших кирпичиков, из которых он будет строить различные фигуры. Может быть проявлять свое творчество. Вот здесь у нас волшебные прищепки. И этими прищепками они смогут показать свое настроение.

Із держбюджету на регіон для втілення проекту “Нова українська школа” надійшло 54,8 млн грн. Харків тільки в червні отримав субвенцію від області на “НУШ”. Надійшло більше 22 млн грн, до яких із міського бюджету додали ще 9 млн. Харківський регіон один із лідерів за освоєнням коштів, поки, наприклад, Миколаївська область використала тільки 10%. Тому міста продовжать дооснащувати заклади вже у вересні.
У Міністерстві освіти та науки наголошують, ці гроші можна витратити на обладнання, дидактичні матеріали та меблі. Міністерством рекомендовані парти, розраховані на одного учня.

Наталя Черкасова, директор ЗОШ № 25:

На подходе у нас новая мебель – я говорю сейчас и про 25 школу, и про город. Оборудованные места для учителя – это ноутбуки, которые будут использоваться для учебного процесса.

Паралельно з переорієнтацією навчального закладу саме на учня, у школі в спальному районі триває масштабний ремонт. Для уроків “Захист вітчизни” будують справжню смугу перешкод, зводять найбільший у місті шкільний стадіон для 5-ти видів спорту та повністю оновлюють вхідну групу, щоб школярі у вересні, дійсно, зайшли в “Нову українську школу”.

Залишити відповідь