Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва у Харкові

Живі статуї, міми, фокусники, лялькарі та представники інших жанрів весь січень будуть розважати харків’ян, а журі фестивалю, що складається з авторитетних представників артистичної професії, виставляти оцінки учасникам. 17 лютого фестиваль переміститься в Дніпро, де 11 березня будуть оголошені переможці та вручені головні призи в двох номінаціях.

Графік проведення IV Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва у Харкові:

5.01, 16.00 – День відкриття Фестивалю в Харкові, ТРЦ «Дафі», атріум на 1-му поверсі (станція метро «Героїв праці», вул. Героїв Праці, 9)

5.01 – 28.01 (виключно п’ятниці, суботи та неділі з 17:00 до 20:00) – Турнірні дні в Харкові

Відкриється фестиваль у Харкові 5 січня о 16:00 глядачам представлять учасників і членів журі, після чого, за традицією, артисти урочистим парадом-аллі пройдуть по першому поверху ТРЦ «Дафі». Одразу після параду учасники займуть відведені для них локації і розпочнеться вистава — перша з багатьох. Фестиваль у Харкові триватиме чотири тижні по п’ятницях, суботах і неділях до 28 січня, завжди в один і той же час — з 17:00 до 20:00. З 17 лютого фестиваль на чотири тижня переїде в Дніпро. В цьому році учасниками в обох номінаціях можуть бути як окремі артисти, так і колективи. За традицією, глядачі можуть нагороджувати артистам за гарний виступ, поповнюючи їх «капелюх». Всі зібрані кошти будуть належати виключно самим артистам.

Реєстрація учасників триває, останній термін подачі заявок для участі в конкурсній програмі – 29 грудня. Але й після цієї дати артисти можуть приєднуватися до фестивалю, правда, як позаконкурсні учасники.

Нагадаємо, Всеукраїнський Фестиваль вуличного мистецтва виник у 2014 році як змагання живих статуй. Але ще на етапі підготовки стало зрозуміло, що різні жанри вуличного мистецтва будуть взаємно доповнювати одне одного, і саме це сподобається і глядачам, і артистам — і жанрове розмаїття було розширено. Більш того, на ІІІ Всеукраїнському Фестивалі вуличного мистецтва призи вручали вже в двох номінаціях — «динамічні» і «статичні жанри».

Задуманий як продовження традицій виступів вуличних артистів на ярмарках, фестиваль довів свою актуальність – вже в четвертий раз вуличні артисти з різних регіонів України (і не тільки) приїдуть до Харкова і Дніпра. Сусідство торгових майданчиків з яскравими виступами фокусників, мімів, живих статуй завжди йшло на користь і тим, і іншим — покупці стають глядачами, а глядачі — покупцями. Досвід трьох попередніх фестивалів довів – у наш час, коли місце ярмарків зайняли торгово-розважальні центри, торгівля стала шопінгом, а виступи — перфомансами, ця традиція затребувана.

 

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023