Вперше в Україні студент з синдромом Дауна здобув вищу освіту

Житель Луцька з синдромом Дауна Богдан Кравчук вперше в Україні отримав вищу освіту. Про це 11 липня повідомила співробітниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!!
Він перший в Україні хлопець з Синдромом Дауна, який здобув вищу освіту!
Пам’ятаю як 5 років тому ми з його мамою Євгенія Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Велике дякую міністру освіти Сергію Квіту Serhiy Kvit та його заступнику Павлу Полянському Павло Полянський – Pavlo Polianskyi, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту. Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити… А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога Мами – Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента.
Щиро дякую деканові історичного факультету СНУ Анатолію Георгієвичу Швабу Anatoliy Shvab і викладачам! Ви чудові професіонали, бо добре навчали і були вимогливими та справедливими.
А ще дякую багатьом журналістам, які часто писали і знімали сюжети про Богдана. Його приклад – це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються.
Я щаслива сьогодні, що причетна до історії освіти Богдана Кравчука. Сподіваюся і молю Бога, що у нашому суспільстві знайдеться для нього робота за фахом, і він зможе самостійно заробляти на прожиття.

Сьогодні лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!!Він перший в Україні хлопець з Синдромом Дауна, який…

Опубліковано Лесею Бондарук Четвер, 11 липня 2019 р.

Залишити відповідь