Водохреща на Десні, де пірнали українські військові

Водохреща 2018 не принесло сильних морозів, але збільшило кількість пірнальників. У хрещенські ополонки в Україні 19 січня занурювалися і малі, і дорослі, як стало відомо Вісті Ньюс. Фото та відео купань заполонили мережу. Вважається, що вода цього дня у всіх річках і водоймах стає цілющою. Саме ж свято Хрещення Господня є однією з п’яти важливих подій життя Ісуса. У цей день Вісті розкажуть про Водохреща на Десні, де пірнали українські військові.


Щойно завершується освячення — у води Десни вишикується черга. Пірнути в Хрещенську воду — оздоровитися тілесно та духовно та змити все погане, що було протягом року. Християни вірять, що саме на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода стає цілющою. Навіть якщо набрати її ці властивості збережуться на весь рік.
Емоцій від пірнань вистачає і тим, хто просто чекає на берегу Десни, і тим, хто з головою йде у хрещенську воду.
Олексій, полковник:
Очень жарко, чувствуется — скоро весна, майже от на підступах. Щороку ми з друзями у складі полку ми цю традицію підтримуємо.
У крижану купіль 19 січня пірнули й 200 бійців навчального центру «Десна». Так Водохреща відзначають вже впродовж 10 років.
Володимир Оленчук, заступник начальника 169 навчального центру «Десна»:
Для святкування розташовані намети, особовий склад забезпечений гарячим чаєм. Усі заходи безпеки як пожежної, так і медичної враховані. Кожен рік має свої особливості, як правило, першим заходить начальник навчального центру. Якщо його немає, то далі всі за бажанням.
Начальник центру Віктор Ніколюк, який власне і започаткував традицію хрещенських купань для бійців, що проходять навчання в Десні, як і щозими пірнає в ополонку.
Віктор Ніколюк, начальник 169 навчального центру «Десна»:
Пошли купаться все!
Разом з офіцерами пірнають і місцеві. Захвату не приховують — для декого хрещенська вода перша в житті, щоб зануритися в неї аж з головою.
Алла, вперше купається на Водохреща:
Первый раз попробовала. Это просто незабываемо!
За народним звичаєм одразу після занурення слід не тільки скоріше зігріти тіло, а й зберегти в собі внутрішні емоції від цілющої води — а адже варто одразу не розмовляти багато, а зосередитися на очищенні.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100