Водійку, що збила гонщика у Харкові, могли відпустити під домашній арешт

Домашній арешт замість СІЗО. За клопотанням адвокатів у Харкові суд розглянув можливість змінити запобіжний захід для водійки Тойоти, яка збила гонщика Андрія Безсонова, як стало відомо Вісті Ньюс. Ольга Котова до цього часу знаходилася в СІЗО. Нагадаємо, смертельна аварія відбулася в липні, машина протаранила велосипед у центрі міста.

Повна зала друзів і колег. У Дзержинському райсуді Харкова розглядали зміну запобіжного заходу для водія, що збила відомого харківського гонщика Андрія Безсонова.
Нагадаємо, спортсмен їхав на велосипеді по проспекту Правди, коли двоколісний транспорт знесла водійка на Тойоті. ДТП сталася 6-го липня. 19-річний юнак їхав із тренування додому. Момент аварії зафіксувала вулична камера спостереження. Рішенням попереднього райсуду Ользі Котовій обрали запобіжний захід – тримання під вартою без застави. Захисту не вдалося оскаржити рішення в Апеляційному суді. Після закінчення періоду дії запобіжного заходу адвокат Котової подав клопотання, аби замінити СІЗО на домашній арешт.

Олександр Олійник, адвокат обвинуваченої:

Это сердце, это сахар, это ацетон, это ухудшение по эндокринологии. В связи со здоровьем, какие-то погодные условия, с нервами, со всем на сегодняшний день у нее критическое состояние. Сахар ниже 21-22 не падает в принципе.

Прокуратура категорично виступила проти домашнього арешту:

Я наполягаю на тому запобіжному заході, який був обраний слідчим суддею у вигляді тримання під вартою без застосування застави.

На засіданні була присутня мати та батько загиблого Андрія Безсонова. Адвокат родини переконаний, що підстави для виходу з СІЗО не обґрунтовані.

Євген Самойлов, адвокат родини загиблого гонщика:

Установлено Апелляционным судом при рассмотрении прошлого ходатайства – Апелляционный суд четко зафиксировал данную гарантию, что оказание Котовой медицинской помощи, она может получить в следственном изоляторе, и необязательно изменять меру пресечения на домашний арест.

До всього адвокат постраждалих інформує, його підзахисні подавали звернення, щоб з’ясувати, чи немає в обвинуваченої й інших порушень. За його словами, суддя зобов’язав внести нові дані до матеріалів справи.

Євген Самойлов, адвокат родини загиблого гонщика:

Она не оказала необходимую медицинскую помощь. Более того сервисный центр дал на адвокатский запрос о том, что Котова получала права по медицинской справке. В свою очередь поликлиника дала иной ответ, что данную медсправку Котовой не выдавали. Таким образом перед совершением ДТП, возможно, Котова причастна к подделке и использованию официального документа с целью получения прав.

Ольгу Котову на час розгляду клопотання з дозволу судді вивели з “акваріума”. Жінка наголошує, що не отримує необхідної меддопомоги в слідчому ізоляторі. Врешті у ході слухання суддя ухвалила дозволити обвинуваченій пройти повне медичне обстеження в необхідному лікувальному закладі.
А ось запобіжний жінці не змінили. Котова лишиться в СІЗО на 30 діб без права на заставу.

Залишити відповідь