Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Віолетта Мужечук – три доби триває пошук маленької дитини на Харківщині

На цьому фото Віолетта Мужечук. Їй 2,5 роки, вона ще не вміє розмовляти. І вдома її чекають батьки, старші брат з сестрою та її братик-двійня. Віолетта зникла з двору їх оселі в селі Скрипаї 23 травня.

Карина Локотош, мати зниклої Віолетти:

Я вишла, її немає ніде. Я по сусідях, я в центр, я по туалетах, ми кошку в колодязь кидали – нема ніде. Женщина ось далі, моя сусідка, я була в кухні, ну вона нікуда, нікуда, сказала, що проїжджала машина. І я тоді начала кричать, що вона пропала, Віолета, Віолета.

Дівчинку кинулася шукати мати, за пів години до розшуку стали сусіди.

Валентина, сусідка:

Все ми обдивилися, і ото ми туточко до пол 1-го ходили світили.

Коли в селі зрозуміли, що самотужки дитину не знайдуть, викликали поліцію. Надвечір 23 травня Віолетту шукали вже сотні людей. Поліція відпрацьовує різні версії. Сусіди чули, як до зникнення дитини, вулицею проїжджала автівка. По цій стороні села, наголошують місцеві, чужі машини їздять вкрай рідко. Але яка саме, не бачив ніхто. Віолетта грала на подвір’ї разом із братиком Ігорем. Але він замалий, щоб щось розказати.

Карина, мати зниклої Віолети:

Я кажу, де Віолета. Він – гуляє. Віолету забрали? Да. Я йому задаю вопрос: Віолету забрали на машині? Він каже – да. Ти машину мені можеш сказать – ні. Навіть колір машини? Він плохо балака, 2,5 годіка.

У чужу машину Віолетта не сіла б – переконана мати. Дівча отримала серйозний стрес, коли неподалік населеного пункту йшли бої і лунали вибухи.

Карина, мати зниклої Віолети:

Вона нікуда не ходила, двір та двір. Вобще нікуда. Машина у свою я її раз посадила, вона орет криком, просто випирається кричить, синіє. Вона боїться машин, вона впадає в ступор. А з чого такий страх? У нас тут були прильоти, шелестіло. Були прильоти, я ж її в погріб, ночували в погребі. Бухкало, бахкало. І тільки бахнуло – вона вже лежить.

За 3-ю добу до пошуків Віолетти стали майже 5 сотень людей. Це поліцейські, кінологи з собаками, бійці ДСНС, водолази і просто небайдужі люди, які приїздять у Сипаї, щоб допомогти.

Ліда, волонтерка:

Приехала, потому что ребенок пропал. Я сама мама. Мы в лесу будем искать. Попросили самой, естественно, нигде там не ходить. Я хотела с одной группой, но они в час сегоодня начинают, а я приехала с утра.

Правоохоронці опитують сусідів. Для пошуків детально роззонували карту місцевості. Десятки груп людей зосереджені на обстеженні лісу.

Павло Калган, начальник відділу поліції №2 Чугуївського районного управління поліції:

Відпрацьовуємо різні варіанти того, що дитина зникла. Але в нас є, знайшли сліди в лісі. Чому ми зараз максимально намагаємося пройти по всьому лісі. Але там такі чагарники, що на нашу думку, дитина не могла там пройти. Але все одно ми продивляємося кожен метр, кожен сантиметр. Дуже ретельно по декілька раз.

Із вечора зникнення дитини оглянули 100 кв км лісу – поруч із селом Гомільшанські ліси, і це дуже ускладнює пошук.

Олександр Гуменюк керівник пошукового загону «Троянда на руці»:

Так как это 3-и сутки, ребенок вряд ли будет в сознании и бегать. Он скорее всего где-то лежит. Соответсвенно, мы просматриваем места, где она могла лечь, свернуться калачиком или просто лежать: ямы, травой прикрытое.

Водойми і болотяні місцини вдруге перевіряють водолази.

Євген Тітаренко, начальник водолазної аварійно-рятувально станції: 

Так как здесь глубина небольшая, то в принципе проходка, хватает ножками ощупывание всего дна. Каждый метр.

Уночі для пошуку дитини застосовували тепловізори. Удень місцевість обстежували з повітря дронами.

Три дрона. Вот вводные. Вот мы стоим, вот сельсовет у нас. Получается, вот улица параллельно этой – там был ребенок. Параллельно этой 4 дома. Вот там она пропала. У нас есть свидетельские показания, не очень надежные, что ее видели возле леса.  Но лесной массив отрабатывался с первого дня и ночь, и весь день. И птички ДСНС туда тоже летали. Постоянно 2 дня подряд они летали. У нас достаточно слабо исследован массив открытый, который начинается вот здесь. Ребенок, у нас такие вот вводные, ходил только на эту детскую площадку. Он даже в магазин не ходил вместе с матерью. В основном они ходили на эту площадку, и все.

Із досвіду попередніх операцій із розшуку дітей, пошуковці підкреслюють, місцезнаходження може бути непередбачуваним: неповнолітніх знаходили, як поруч із домом, так і за десяток кілометрів.

Микола Полянський, керівник пошукового загону «Янгол»:

Риски и опасности в том, что, несмотря что ребенок маленький, он может пройти достаточно далеко. Мы имеем подтвержденные данные, что ребенок в другой области в Киевской, совсем другой ребенок – 2 годика Богдан – он уходил на 6 км от точки пропажи. Поэтому зона поисков достаточно большая. Местность, где мы ищем в селе Скрипаи, очень сложная. Здесь есть и болота, и водоемы, и очень густой лес Гомильшанский массив, очень больштие поля, густая трава. И все это добавляет то, что ночью идут дожди, температура ночью очень опускается. И шансы очень критичны. Проблема, что ребенок очень маленький. Он не может сориентироваться, и может не выйти на то, когда его ищут люди и зовут. И бывает такое, что даже если он увидит взрослого, он может постараться спрятаться от него.

Волонтери наголошують, важливо розповсюджувати фото Віолетти, на випадок якщо дівча за межами населеного пункту.

Пошук дівча триває.

Павло Калган, начальник відділу поліції №2 Чугуївського районного управління поліції:

Не буває термінів. Працюємо до останнього. Будем продивлятися кожен сантиметр, метр, кожен будинок.

 

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023