Вимушені канікули у Харкові задля економії газу

В Україні ввели екстрені заходи, школи та ВИШі не будуть працювати 10 днів, як з’ясували Вісті Ньюс. Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК «Нафтогаз України» щодо компенсації за недопоставлені російським «Газпромом» обсяги газу для транзиту. Але «Газпром» не виконав контрактні зобов’язання, тому Україна зіткнулася з дисбалансом близько 15-20 мільйонів кубів газу.

В Україні ввели Національний план дій для економії енергоресурсів через брак газу. У зв’язку з невиконанням «Газпромом» контрактних зобов’язань, визначених Стокгольмським судом і поверненням передоплати, Нафтогаз України зіткнувся з дисбалансом близько 15-20 мільйонів кубів газу. Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик. Тому зокрема в Харківській області вже ввели в дію план заощадження, це торкнеться шкіл та училищ.

Євгеній Шахненко, заступник голови ХОДА:

По всей области, в городе и в Харьковской области будут работать в режиме каникул, то есть работать не будут. Мы будем уменьшать туда подачу теплоносителя для того, чтоб не размораживать систему, но в то же время уменьшить подачу теплоносителя для экономии газа.

У Харківській гімназії № 13 дітям і батькам вже оголосили про неочікувані канікули. До 7 березня цей навчальний заклад, як і решта міських закритий.

Тетяна Нев’ядомська, директор Харківської гімназії № 13:

С сегодняшнего дня наши дети будут находиться дома. В связи с тем, что министром энергетики было объявлено, что в связи с экономией газа, в связи с отопительными мероприятиями в здании были снижены температуры. Для того, чтобы дети не замерзли, мы отправили их домой.

Я думаю, что дети наши скучать дома не будут, поскольку обучение будет продолжаться, будет продолжаться дистанционно. У нас уже есть такая практика, поэтому и родители, и дети знают, где искать домашние задания и чем заниматься, чтобы учебный процесс не пострадал.

Останні уроки в гімназії закінчують о 15-тій. Але і після останнього дзвоника на гуртках людно. У школі батареї грітимуть в звичному температурному режимі до ранку суботи, тож тут поки кипить і мистецтво, і спорт.
Настя, учениця 3-го класу:

Хоть и будут каникулы, иногда даже не хочется в школу идти, но я буду заниматься, конечно, пройду материал немного, наверное, пару тем.

Так само на перерві в навчанні й ВИШі. Усі ж теплогенеруючі компанії переведуть на мазут, де це можливо, підприємства введуть режим економії.
Ще 1 березня Президент України наголошував на тому, що якщо «Газпром» не сплатить гроші Україні, влада мусить добитися арештів його активів і забезпечити виконання рішень Стокгольмського арбітражу.
Петро Порошенко, Президент України:
Не шанування, не повага до виконання рішень суду має надзвичайно важливі геополітичні наслідки. Як тоді взагалі Європа може розраховувати на надійність цього постачальника газу? Про який взагалі «Північний потік-2» чи «Турецький потік» може йти мова, коли компанія офіційно заявляє в перемовинах з НАК «Нафтогаз України», що вона не збирається виконувати рішення суду.

Також Президент під час засідання Ради Національної безпеки й оборони зауважив, що функціонування економіки України вже достатньо довгий період, ще з 2015 року, відбувається без російського газу. Зокрема, є досвід ефективної роботи купівлі газу на ринках ЄС.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100