Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Військово-польовий арт подорожує Україною

Гільзи, туби від гранатометів, ящики. Військовий АТО разом з кращими митцями народної творчості перетворив відпрацьовані боєприпаси на витвори мистецтва, дізналися Вісті Ньюс. В одній виставковій залі й дитячі іграшки з розібраних ящиків, і мотанки з камуфляжу і навіть солом’яний бичок з гранатомета. Деякі експонати створені в унікальних техніках. В одній композиції тут єднаються захід і схід: розпис та різьблення. Експозиція вже встигла побувати у 22 містах країни. Цього року автор планує завершити тур, об’їхавши всі інші куточки України. За те, щоб українці побачили “Військово-польовий арт” виступив і сам Президент Петро Порошенко.

Харків’янка Емілія Грекова займається печворком вже майже два десятки років. За цей час жінка брала участь у безлічі виставок. Але з камуфляжу творила вперше.

Емілія Грекова, квілтер з Харкова, учасниця виставки:
Сделать что-нибудь из тех вещей, которые привозят с передовой, сделать что-нибудь позитивное. Но позитивное у меня не получилось. Моя работа называется “Тривожне літо 2014-го”. Потому что это действительно было очень тревожное время и вообще позитива было не так много. Видно, что оно не сильно позитивное. Уже как получилось, так получилось.

За задумом Емілії ця сітка – своєрідний захист.
Емілія Грекова, квілтер з Харкова, учасниця виставки:

С моей точки зрения это какие-то ежи защитные. Вот как вспоминаешь этот Ленинград, будем так его называть, потому что во Вторую мировую войну этот город назывался Ленинград. Там вот эти были ежи, которые стояли. И во многих наших городах и в Киеве стояли ежи, как защитное какое-то сооружение, нашествие. И у меня получились какие-то вот ассоциации. Что сетка – это что-то жесткое, что-то конкретное, через которое просвечивается все остальное.

Окрім Емілії Грекової експонати для виставки “Військово-польовий арт” зробили ще троє Харківських майстринь – Ірина Фоміна, Олена Шуміліна та Світлана Ларченко. Ідея створити таку унікальну експозицію виникла у Павла Ротара не випадково. Адже у 2014 він пішов добровольцем в АТО. На передовій чоловік почав збирати використані відголоски війни. Під час кожної ротації чоловік звозив їх до Києва.
Павло Ротар, куратор виставки “Військово-польовий арт”:
Началось все с того, что я обзванивал прямо там, в АТО, обзванивал этих мастеров, которых я знал, стал делиться своей идеей. Одни из первых, к стати говоря, были мастерицы из Харькова.

Вже за рік маленький задум Павла створити прекрасне з військового приладдя перетворився на великий проект. Вперше він презентував “Військово-польовий арт” у жовтні 2015 в Києві.
Павло Ротар, куратор виставки “Військово-польовий арт“:

Там у меня было представлено 26 мастеров. Теперь у меня в проекте задействовано порядка 150 мастеров и это еще не предел. Потому что приходят новые идеи. В каждом городе, в который я приезжаю, мастера подтягиваются к этому проекту. Вот он так меня накрыл полностью, этот проект.

Сьогодні експозиція “Військово-польовий арт” налічує майже три сотні експонатів. Кожен з них улюблений – зізнається Павло. Всі вони з передової привезли свою унікальну історію. Ось наприклад в цій гільзі поселилися оси.
Павло Ротар, куратор виставки “Військово-польовий арт“:

Я просто обомлел. Вот так вот и сел. Вот это квинтэссенция выставки – жизнь она везде. Осы создали там себе домик.
А цей малюнок взагалі вражає своєю унікальністю. Деякі з експонатів створювалися більше року. Єдине про що Павло хоче сказати цією експозицією – добро та мистецтво врятують. З виставкою він проїхав вже пів країни. Найближчим часом “Військово-польовий арт” побачать у Харківській області. Далі ж – на Дніпропетровщині. Цього року військовий планує завершити Українське турне. Далі ж куратор “Військово-польового арту” мріє показати проект за кордоном.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023