Військові АТО садять сади у Вільхівці на Харківщині

Український військовий може все – і боронити країну, і ростити сади. Так на земельних ділянках, виданих ветеранам АТО, вже вкорінюються молоді деревця, як з’ясували Вісті Ньюс. Тільки в Харківській області 4 600 бійців вже отримали землю у власність. Один із них Кирило Щукін. Чоловік відслужив 6 років, в АТО був із самого початку, звільняв від бойовиків кілька міст Донеччини, і тільки місяць як він повернувся додому. Мріє звести будиночок і чути таку ж мирну тишу на теренах всієї України, як зараз в його поки маленькому саду у Вільхівці.

Перший врожай на своїх 12 сотках Кирило бачив тільки на фото. Менше місяця як повернувся з АТО. Спецназовець і кадровий військовий вийшов у запас після 6 років служби. Харків’янин звільняв Сіверськ і Торецьк, на День прапора підіймав стяг на Софіївській площі, а зараз дивується тиші і торкається землі, яку весь цей час боронив.

Кирило Щукін, учасник АТО:

Приятно все-таки ощущать, что здесь тихо-спокойно. И в этом в чем-то есть и твоя заслуга тоже.

На дачі у Вільхівці вже росте ціла алея з абрикос і черешень. Щоб сина зустрів молодий сад, подбали батьки. Розпланували навіть майбутню клумбу, де засіють квіти з усіх областей України. Говорять, обробляючи землю, легше було чекати повернення.

Людмила та Ігор Щукіни, батьки Кирила:

Успели уже немного облагородить землю под посадку фруктовых деревьев, садили овощные культуры: помидоры, кабачки, тыквы, что еще? Лук, чеснок. Ну, да. Всякие овощи. И каждый, даже самый маленький помидорчик он был самым вкусным.

Але одне дереве пообіцяли собі висадити тільки з Кирилом.

Людмила та Ігор Щукіни, батьки Кирила:

Когда началась война, что делали мамы мальчиков? Они ходили в церковь и просили Господа о защите своих сыновей и побратимов сыновей, и всех парней. И вот года три назад, я будучи в церкви на Вербное воскресенье, взяла вербочку. И вот все три года пока длится эта война, эта вербочка у меня росла в вазочке. И я сама себе сказала, что я ее высажу тогда, когда придет мой сын!

Поки довкруг цієї ділянки тільки кілька оброблених дач. Дорога між ними ледь пробита машиною. Адже більшість власників ще в АТО або поки не вирішили, що робити з землею. Кирил же точно знає, тут він збудує дім. І навіть, запрошує у гості щойно буде дах.

 Кирило Щукін, учасник АТО:

Чтоб стоял небольшой домик бревенчатый, на том углу, чтоб была небольшая баня, парилка. И, соответственно, здесь за домом будут расти вот эти деревья. СКЛ я всегда буду рад здесь видеть своих побратимов.

Родина Щукіних переконана, дім має бути місткий, а фруктів родитиме багато, адже тут збиратиметься вся їхня сім’я.

Людмила Щукіна, мати Кирила:

У Кирилла есть старший брат, который сейчас работает в Польше. И я хотела поблагодарить.

Завдяки тому що земельні ділянки, які видавали учасникам АТО, з’єднали у так звані кооперативи, поруч із садом Кирила свої дерева висаджуватимуть такі ж військовики. Тільки під харківським селищем Вільхівка паї отримали 157 бійців. Військове садове товариство вже має адреси і чекає на приєднання до села, а далі підведення комунікацій. Головне, ж говорить Кирило Щукін, вже відомо, що його будиночок стоятиме на вулиці названій на честь атошника – загиблого снайпера Станіслава Рижова.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

bigmir)net TOP 100