Відбитки пальців і біометричний контроль – нові правила перетину кордону України

З цього тижня для росіян і громадян ще 69 країн почали працювати нові правила перетину українського кордону, як стало відомо Вісті Ньюс. Наразі система працює в тестовому режимі, але з початку року в’їхати до нашої країни можна буде, тільки лишивши відбитки в базі даних. Нововведення прикордонники продемонстрували на контрольно-пропускному пункті Гоптівка на українсько-російській ділянці кордону. До суворішої перевірки росіяни ставляться по-різному.

Система біометричного контролю зараз працює в тестовому режимі, а вже від 1-го січня вона стане обов’язковою для мешканців 70 країн. Як це працює, ми зараз і покажемо:

Більш жорсткими правила перетину стали задля безпеки – не пустити до України шпигунів і злодіїв. Адже завдяки біометричному контролю кожного, хто в’їжджає в Україну, перевіряють у базах порушників закону.

Олександр Семеніхін, представник відділу автоматизації штабу Харківського прикордонного загону:
Під час зчитування установчих даних громадянина одночасно відбувається перевірка за базами даних. Це бази даних доручення щодо яких є в правоохоронних органах, бази даних тих осіб, які перевищили термін перебування в Україні, база даних тих осіб, яким заборонений в’їзд в Україну. Крім того також відбувається перевірка за базами даних Інтерполу. Можливо, ця людина знаходиться в міжнародному розшуку.

В’їхати як і раніше іноземці можуть і за закордонним паспортом старого зразка і за біометричним. І хоча зараз відбитки пальців не перевіряють, розмов довкола нововведення чимало. Частина росіян вбачає у нововведенні політику та нові незручності особисто для себе.

Олександр, громадянин Російської Федерації:
Конечно, отрицательно. Это специально наши народы ссорят. Специально нам вводят ограничения. Для россиян сейчас ввели, надо, чтобы у тебя было обязательно приглашение. Теперь биометрические паспорта. Потом придет новый правитель и скажет, давайте сделаем визовый режим. А мы же раньше жили без этих границ, все было нормально.
Більшість політичні аспекти відкидає. Говорять, правила стандартні для розвиненої європейської країни.
Наталя, громадянка Російської Федерації:
Мне, в принципе, все равно. Абсолютно все равно. В Европу же ездим, сдаем. Так что нам не помешает.

Громадяни Російської Федерації:
Более безопасно будет. Да. Сказали, сделать загранпаспорт, мы сделали. С семьей ездим к родственникам. Скажут сделать биометрические паспорта, мы сделаем.

Процедура проходження паспортного контролю довшою не стане, збільшиться на кілька хвилин, обіцяють у прикордонній службі. Але до крикунів підготувалися заздалегідь.

Оксана Іванець, прес-секретар Східного регіонального управління Державної прикордонної служби:
З 1 січня будуть обов’язково виставлятися додаткові прикордонні наряди з дотримання режиму в пункті пропуску, саме вони будуть проводити роз’яснювальну роботу серед іноземних громадян.

Техніку для сканування на ділянці кордону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби монтували впродовж місяця. Загалом в Україні усі 157 пунктів пропуску на кордоні вже обладнали системою біометричного контролю.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100