“Вертепуй разом з друзями”: у Вертеп-феста з’явився мобільний туристичний путівник (12-13.01)

“Вертепуй разом з друзями!” – під таким гаслом 12-13 січня у Харкові втретє пройде “Вертеп-фест”. Його організатори вважають, що яскравий, великий фестиваль в мегаполісі є прекрасним приводом для українців завітати до Харкова, особливо для”легкої на підйом” молоді. Для туристів партнери Фестивалю, студенти НТУ “ХПІ”, розробили мобільний додаток Wayley — туристичний путівник, який допоможе орієнтуватися в Харкові та на заходах у вирі “Вертеп-фесту”.

Міжнародний досвід, та вже і український, говорить пре те, що місто, в якому проводиться справжнє маскарадне дійство, завжди приваблює та притягує до себе гостей, туристів. Театралізований карнавал “Маланка на Буковині” збирає тисячі відвідувачів з усієї України – наводять приклад організатори “Вертеп-фесту”. Вони впевнені, що Всеукраїнський фестиваль вертепів у Харкові поступово становиться своєрідним магнітом, який притягує глядачів та учасників та надає поштовх для розвитку міжрегіональних зв’язків, внутрішнього туризму. Організатори фестивалів “Пархомівка – світові шедеври”, “Вертеп-фест” та “Аланські витоки” – БФ “Харків з тобою” – підкреслюють, що всі їх фестивалі, що відбуваються вже не перший рік, націлені саме на це. Навіть більше, в цьому році до команди фестивалю приєдналася фахівчиня з туризму, що дало можливість вийти на новий рівень – почали налагоджувати стосунки з туристичними компаніями, які займаються внутрішнім туризмом та просувають його в Україні.

На кожному нашому фестивалі ми намагаємося привернути увагу українців до Харківщини, – розповідає Андрій Шейнін, співзасновник БФ “Харків з тобою” – А цього року пішли далі: в листопаді, завдяки підтримці Українського культурного фонду, провели семінар для представників вертепних колективів-учасників фестивалю, куди запросили і представників туристичних компаній. Ми показали їм Харків та його туристичні можливості. За ці два дні нам вдалося перевернули уяву гостей о Харкові, ми отримали безліч захоплених відгуків, чим, як патріоти нашого міста, дуже тішимося.

Учасниця семінару “Готуємось до Вертеп-фесту” Майя Сайпель, художня керівниця Зразкового фольклорного гурту “Перлинка” з Хмельниччини, не приховує, що захопилася містом та дуже чекає на нову зустріч з ним. “В Харкові я була вперше і покидаю його під великим враженням: від міста, людей, – зізнається Майя Сайпель. – Я приїхала додому і захоплено розповідала своїм вихованцям, що їх чекає на Вертеп-фесті. Що вони не тільки будуть там колядувати, а й побачать прекрасне місто з багатою архітектурою, багатою історією”.

Експерти турбізнесу визначають, що введення воєнного стану відразу позначилося на туристичній галузі України. Але, незважаючи на обставини, команда “Вертеп-фесту”рішуче налаштована провести дійсно Всеукраїнський фестиваль. Вона залучає до Харкова гостей та туристів, організовує виступи по всьому місту вертепних та колядних колективів, яких наразі зареєструвалося вже більше 60 і близько половина з них – з інших регіонів України: від Львова, Івано-Франківська та Хмельницького до Луганської і Донецької областей.

Ми хочемо показати Харків – Україні, і Україну – Харкову, – розповідає координаторка по туризму фестивалю Наталія Буйнова. – Тому кличемо не тільки вертепні колективи брати участь, а й запрошуємо всіх, хто поважає традиції, любить подорожувати, цікавиться історією України, приїхати до Харкова на Вертеп-Фест 2019, прогулятися містом, познайомитися з архітектурою і пам’ятками в чудовій атмосфері зимових свят. Також активно співпрацюємо з туристичними компаніями, що займаються внутрішнім туризмом. До нас завітали представники туристичних агенцій Києву, Запоріжжя, Сум, Полтави. Ми запропонували їм взяти до уваги наявність Фестивалю вертепів і привозити сюди в ці дні туристів, тому що буде дійсно цікаво.

Вертепний театр та колядування з незапам’ятних часів було улюбленою святковою розвагою молоді, – говорить координаторка фестивалю, директорка БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. – Для того ж, щоб традиції жили, їх треба оновлювати. Тому вже третій рік поспіль БО “Благодійний фонд “Харків з тобою” влаштовує яскраве масштабне вуличне дійство, в якому культурне надбання нашого народу зазнає сучасної інтерпретації – “Вертеп-фест”. Досвід першого ж Фестивалю вертепів переконав нашу команду, що це той самий шлях, яким можна занурити молодь у справжню автентику українських традицій, відроджуючи тим самим нашу ідентичність.

Саме молодь, у першу чергу, має оцінити Wayley – мобільний туристичний путівник по Харкову з можливістю планування поїздки в залежності від уподобань і бюджету користувача. Там же буде надана інформація про екскурсійну та ігрову програму фестивалю ”Вертеп-квест”. Додаток розробила команда студентів НТУ “ХПІ”: Олександр Терновий, Ілля Косенко та Іван Білоус. Організаторам “Вертеп-фесту” сподобалася ця ініціатива, і вони вирішили підтримати її. Wayley можна безкоштовно завантажити у свій телефон за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easttrip. Також, завдяки цьому мобільному додатку, кожен буде мати можливість орієнтуватися в місті та заходах “Вертеп-фесту”, навіть, якщо приїхав до Харкова вперше.

В ХПІ приїжджала викладачка з Австрії, яка дуже скаржилася, що їй ніде дізнатися інформацію про місто онлайн, щоб зорієнтуватися в потрібний момент, – розповідає головний ідеолог розробки Wayley Олександр Терновий. – Це й підштовхнуло мене до ідеї створення мобільного додатка з туристичними маршрутами. Адже ми впевнені, що Харків, як мегаполіс з великими можливостями та багатою історією, повинен мати свій особистий мобільний путівник з актуальною інформацією, який буде підтримувати команда, що знається у місті.

Спочатку ми хотіли зробити тільки туристичні маршрути та екскурсії з можливістю замовити гіда, – розповідає один з розробників Wayley Ілля Косенко. – Але, аналізуючи потреби туристів, вирішили додати кілька основних функцій: знайти житло, подивитися визначні пам’ятки, відвідати цікаві івенти, вибрати заклад для харчування та можливість отримати знижку. А ще додали корисні фільтри — пошук по страві, віддаленість від центру, локації для фото. Вважаємо, нам пощастило познайомитися з таким великим яскравим проектом як Вертеп-фест. Це, дійсно, привабливий для туристів захід, і наш мобільний додаток тут буде корисним. Він допоможе людям краще пізнати Харків – саме те, чого ми насправді хочемо.

У Wayley буде представлена “Мережа-Фест” – дружня до “Вертеп-фесту” мережа закладів харчування та готелів Харкова. Кожен, хто 12-13 січня зайде в заклад “Мережі-Фест” в костюмі або з атрибутикою фестивалю та будете мати мобільний додаток Wayley, отримає знижку на чай/каву/смаколики; а якщо ще й заспіває колядки або покаже вертепну виставу – отримає подарунки. Перелік закладів можна знайти за посиланням: https://vertepfest.com/mereza_fest/

Організатори “Вертеп-фесту” закликають представників сфери гостинності – кафе, ресторанів та готелів Харкова, – стати партнерами Фестивалю, приєднатися до “Мережі-фест”, аби разом урізноманітнити сферу гостинності та сформувати позитивний туристичний імідж міста. Доєднатися до “Мережі-фест” можно, зареєструвавшись за посиланням: https://vertepfest.com/to_partners/
Реєстрація вертепних та колядних колективів, що хочуть взяти участь у “Вертеп-Фесті”, також досі триває за посиланням: https://goo.gl/XuB9EK.

Попередня програма Вертеп-фесту 2019

12 січня, субота (основний день фестивалю)

11:00 – 13:50 на сходинах ХНАТОБ ім. М. Лисенка: виступ колективів фестивалю “Святовид”
13:30 – 14:30 парад вертепів головною вулицею міста – Сумській
14:30 – 15:00 всеукраїнська акція одночасного виконання колядки «Нова радість стала» та відкриття фестивалю на площі Свободи
15:00 – 20:00 концерти по всьому місту: майдан Свободи, майданчик перед ХНАТОБ ім. М. Лисенка, майданчик перед пам’ятником Т.Г. Шевченка, майданчики в парках міста та в улюблених місцях відпочинку харків’ян, супермаркети, ТРЦ
13 січня, неділя
10:00 – 12:00, парк ім. Горького: виступи вертепних колективів на центральній сцені

Гаряча лінія організаційного комітету: +38 066 823 999 2 або +38 097 630 73 76

Прес-центр фестивалю – дружня PR-аґенція “Bagels & Letters”:
● PR-директорка Фестивалю Тетяна Ландесман:
+380 63 22 22 583, +380 095 592 666 8 tetyana.landesman@gmail.com
● Коордінаторка по роботі ЗМІ Тетяна Реуцька: +38 067 251 9509, reutskatata@gmail.com

Ресурси Вертеп-фесту 2019:
● Сайт проекту: https://vertepfest.com/
● Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/events/212178935859032/
● Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/363953637759714/

Команда проекту:
Головний організатор — БО «Благодійний фонд «Харків з тобою»
Співорганиізатори:
● Українська академія лідерства
● Національна скаутська організація України “Пласт”
● КУ “Харківський обласний центр молоді”
● Туристсько-розважальний центр “Оберіг-тур”
Партнери:
● Харківська обласна державна адміністрація
● ТОВ “ПОЛІШОП”
● PR-аґенція “Bagels & Letters”
● мобільний туристичний путівник по Харкову Wayley
● КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва”
● ГО “Дерево Життя”
● ГО “Астерікс”
● Харківський національний академічний театр опери і балету ім. М.В. Лисенка
● Центральний парк імені Горького
● Центр розвитку музеєзнавства і памяткознавства

Підготовка до Фестивалю реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100