Вчені вперше знищили ВІЛ у всьому геномі мишей

Це відкриває шлях до створення повноцінних ліків. Вперше в історії науки американським вченим вдалося видалити ВІЛ з цілого генома лабораторних мишей за допомогою ліків повільної дії і технології редактури генів. Про це повідомляє “Комментарии” з посиланням на “MedikForum”.

Ця методика може стати основою для створення перших універсальних ліків проти ВІЛ у людей. Втім, для підтвердження цього необхідно провести дослідження за участю людини, які заплановані на наступне літо.

Вчені використовували препарат повільної дії під назвою LASER ART, який полює за вірусом. А перед його застосуванням вони скористалися програмою CRISPR Cas9 для редактури генома. Цей двоступеневий підхід виявився напрочуд успішним, оскільки він дозволив повністю видалити ВІЛ з цілого генома у трьох лабораторних мишей. Тепер залишається дочекатися результатів тих же самих експериментів за участю ВІЛ-інфікованих людей, після чого можна буде говорити про так давно очікуване прорив в медицині.

Раніше “Коментарі” повідомляли про те, що в США вчені почали випробування вакцини, яка може запобігти виникненню раку або загальмувати його розвиток.

Залишити відповідь