Вчені розробили електронний пластир, який сам вводить ліки в рану

Команда вчених з Каліфорнійського університету представила свій винахід — електронний пластир з датчиками температури й водневого показника, який допомагає лікувати хронічні рани. Про це розповіли в журналі Small.

Електронний пластир складається з двох шарів, які забезпечують як захист від патогенів з навколишнього середовища, так і автоматичну обробку рани ліками при необхідності. При цьому показником, який впливає на випуск антибіотиків, стала не температура тіла, а водневий показник: як тільки він виходить за межі норми (від 5,5 до 6,5), ліки надходить в рану.

электронный пластырь

Tufts University

Надходження необхідної кількості ліків відбувається шляхом електронної начинки пластиру. Вона складається не тільки з датчиків температури й водневого показника, а й нагрівача — підвищуючи температуру нижнього шару пластиру, він змінює агрегатний стан гідрогелю та випускає антибіотики. Ще один елемент електропластира — невеликий модуль з мікроконтролерами, який з’єднується з електродами пластиру і закріплюється на шкірі поруч з ним. Він необхідний для зчитування й обробки даних з датчиків.

Створений нами розумний пластир з датчиками температури й водневого показника і доставкою ліків — це прототип для більш широкого кола можливостей. Можна тільки уявити, що в нього можна вставити інші чутливі компоненти, препарати й додати різні реакції на зміни в цільових маркерах, — розповів професор Самір Сонкусале, один з винахідників.

Вчені провели окремі лабораторні тести, щоб довести, що пластир не токсичний стосовно деяких клітин людини. Досліди пройшли успішно. Чи почнеться масове виробництво електропластирей — поки невідомо.

электронный пластырь

Pooria Mostafalu et al. / Small, 2018

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100