В Україні, 14 березня, відзначають День українського добровольця

Рік святу, що вшановує самовідданих і сміливих людей, як з’ясували Вісті Ньюс. 14 березня відзначають День українського добровольця. Свято заснували рік тому на честь непересічної події – саме цього дня, але 2014 року перші півтисячі бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Сьогодні ми згадуємо українських патріотів, які з початку подій на Сході України добровільно визвалися боронити державу…

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 13 березня 2018 р.

На непересічній важливості всіх, хто влився в лави добровольців, і започаткуванні цього Дня наголосила Юлія Світлична. Губернатор Харківської області закликала всіх жителів регіону в цей день вшанувати українських добровольців – і тих, хто продовжує захищати Україну в складі професійної армії, й тих, хто, виконавши свій обов’язок, повернувся до мирного життя.
 Юлія Світлична,  голова Харківської облдержадміністрації:

І, звичайно ж, у цей день ми віддаємо данину світлій пам’яті тих, хто не повернувся додому. Вони залишаться з нами назавжди, адже Герої не вмирають!

Рішення започаткувати це державне свято одразу отримало велику підтримку в суспільстві. Адже кожен із нас добре пам’ятає події весни 2014 року, коли було створено перші добробати, та добре знає, що зробили для України добровольці.  Адже кожен із нас добре пам’ятає події весни 2014 року, коли було створено перші добробати, та добре знає, що зробили для України добровольці

До дня Добровольця Нацбанк випустив пам’ятну монету. На ній з одного боку над схрещеними мечами зображено Фенікса як символ відродження, а на іншому – карту України з написом “ХТО, ЯКЩО НЕ МИ”, а по колу йде напис ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ. Монета номіналом 10 гривень. Її створили художники Таран Володимир, Харук Олександр і Харук Сергій та скульптор – Атаманчук Володимир.

Залишити відповідь