В Калинівці вибухотехніки закінчили роботи

Вибухотехніки закінчили роботи в Калинівці. 10-ти кілометрову зону довкруги 48-го арсеналу ЗСУ визнали безпечною, як стало відомо Вісті Ньюс. Нагадаємо, 26 вересня на Вінниччині вибухнули військові склади. За 2 місяці фахівці очистили майже тридцять з половиною гектарів територій, на яких розташовані 11 населених пунктів. Роботи наразі продовжуються на самих складах.
Сканування — це один з етапів перевірки землі на безпечність. За допомоги техніки фахівці ДСНС перевіряють, чи не зарився снаряд чи його уламки. Червоний колір — сигналізує, у землі ще лишається залізяччя.


Іде сканування ділянки, потім переносяться дані на персональний комп’ютер і за допомоги спеціального обладнання обробляється результат. На малюнку було б зображення червоного.
28 листопада Державна служба з надзвичайних ситуацій визнала безпечною 10-ти кілометрову зону довкруги вінницького арсеналу.

Микола Чечоткін, голова ДСНС України:

Повністю очищена від вибухонебезпечних предметів, і є на цей час безпечною.

Нагадаємо, вибухи у Вінниччині сталися 26 вересня. Забрудненими снарядами визнали майже 30,5 тисяч гектарів. Майже 10 тисяч із них — це територія населених пунктів, решта сільськогоспугіддя. Розчищали 10-ти кілометрову зону вибухотехніки з усієї України. Зокрема, і піротехніки Хмельницької області. У зоні відповідальності фахівців були поля та лісовий масив у 500-т метровій зоні від арсеналу. 15 чоловіків працювали впродовж 2-х місяців — із 27 вересня по 28 листопада. В останні дні ротації підійшли впритул до військового об’єкту.

Представник ДСНС Хмельницької області:
За цей період із 1 листопада по 28 листопада було піднято близько 400 вибухонебезпечних предметів. З них можна назвати артилерійські снаряди різноманітні: 122, 152, мінометні міни калібру 240 мм, реактивні снаряди Град і багато іншого.

Вінниччину від наслідків розльоту снарядів звільняв зведений піротехнічний загін ДСНС — це 135 кращих піротехніків. Спільно вони вилучили близько 3 тисяч 500 вибухонебезпечних предметів.

Представник ДСНС Хмельницької області:
На даний час там працюють на самій території арсеналу тільки підрозділи Міністерства оборони.

Місцева влада інформує, у населеному пункті Павлівка постраждали 1,5 тисяч осель. На сьогодні роботи там виконали на 60%.
Нагадаємо, із резервного фонду уряд на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації надав 100 млн грн, а із держбюджету для робіт ДСНС виділили 23,5 мільйони гривень.

вибухівка, вибухотехніки, вінниччина, ДСНС, ДСНС Хмельницької області, ЗСУ, Калинівка, Павлівка, снаряди, Хмельницька область

вибухівка, вибухотехніки, вінниччина, ДСНС, ДСНС Хмельницької області, ЗСУ, Калинівка, Павлівка, снаряди, Хмельницька область

Фото Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна http://visti.news

Новини. Харків&Україна visti.news

bigmir)net TOP 100