В Інституті медичної радіології НАМН України відбулася міжнародна зустріч лікарів-онкогінекологів

Міжнародна зустріч лікарів-онкогінекологів відбулася в Інституті медичної радіології НАМН України, як стало відомо Вісті Ньюс. Захід організовують другий рік поспіль, і завдяки йому вітчизняним і закордонним медикам вдається побачити, як працюють колеги у напрямку малоінвазивної хірургії. Зустріч має особливість – майстер-класи для студентів і практикуючих медиків проводять з операційних, он-лайн демонструючи роботу операційних бригад.

Максимальний досвід лікар-хірург отримує, коли стає до операційного столу та проводить операції. Перед цим молоді хірурги отримують досвід, спостерігаючи за перебігом операції у виконанні інших, більш досвідчених лікарів. Саме для цього в Інституті медичної радіології НАМН України вже другий рік поспіль організовують міжнародні зустрічі лікарів-онкогінекологів для підвищення професійного рівня співробітників, та запровадження медичного лікування на сучасному рівні, а саме лапароскопічних операцій.

Микола Красносельський, директор Інституту медичної радіології НАМН України:

Весной 2018 года наш Институт выступил организатором международной конференции по минимально инвазивной хирургии в онкологии. Сотрудничество с иностранными коллегами – это великое событие, которое мы продолжаем на протяжение многих лет. Сегодня у нас в гостях доктор Тофан Оге, доцент турецкого университета, который совместно с нашими онкогинекологами проведет мастер-класс по минимально травматичным операциям, представляя различные варианты удаления опухолей женской половой сферы.

Фахівці-онкогінекологи високої кваліфікації провели своєрідні майстер-класи, кожен із яких несе цінність. Проведення майстер-класу (операції) транслювали в аудиторію, у якій запрошені студенти та практикуючі лікарі-онкогінекологи та гінекологи спостерігали за проведенням операції.

Сейчас мы находимся в святая-святых нашего Института – это операционная. Клиника института располагает 3-мя операционными залами, где параллельно проводятся одни из самых сложных операций.

Наталя, ст. медсестра операційного блоку:

На сегодняшний день благодаря нашей администрации операционный блок полностью оснащен современной аппаратурой.

Процес транслювали в аудиторію в он-лайн режимі.

В рамках проведения сегодняшнего мастер-класса будет проводиться лапароскопическая операция пациентке с диагнозом – опухоль матки. Этот случай заранее обсужден коллегией врачей, определена тактика лечения. Операционная бригада готова к началу проведения операции. Вы видите, лапароскопическую технику: камера позволяет в десятки раз увеличить изображение, и рассмотреть даже очень мелкие структуры, такие как нервные волокна.

Головний напрямок наукових дискусій та майстер-класів – подальший розвиток мінімально інвазивної хірургії в онкології. Турецький лікар Тофан Оге, який проводив операцію, у ході майстер-класів, наголошує, українські й зокрема харківські фахівці, за рік досягли серйозних успіхів у проведенні лапароскопічних операцій.

Тофан Оге, онкогінеколог (Туреччина):

Справжня мета проведення малоінвазивних операцій, тобто лапароскопічним шляхом, раннє одужання пацієнток, мінімальне медикаментозне навантаження на організм та найшвидше поверненням до привичного ритму життя.

В Інституті медичної радіології завдяки тому, що хірурги-онкогінекологи постійно удосконалюють свої навички під час міжнародних стажувань, їм вдалося розширити групу пацієнток, яким дозволене проведення малоінвазивних операцій. Наприклад, жінкам із підвищеною масою тіла раніше виконували операції тільки класичним методом, шляхом широкого розтину живота. На відміну від цього, у теперішній час хірурги роблять декілька малих надрізів, проколюючи стінку живота тонким інструментом та виконують операцію дивлячись на екран монітору.

Владислав Сухін, онкогінеколог, старший науковий співробітник Інституту медичної радіології НАМН України:

В каждом случае необходим индивидуальный подход к каждой пациентке для определения возможности проведения той или иной операции. Однако, учитывая наличие современных знаний и опыта, полученных во время обучения в клиниках Европы, также и Украины, позволяет нам проводить минимально инвазивные лапароскопические операции и пациенткам с избыточной массой тела или после ранее проведенных операций, которых ранее: мы старались не подвергать лапароскопическому вмешательству и проводить классическую операцию открытым доступом. Максимальный вес пациентки, которую мы оперировали мы, прооперировали составил около 135-140 кг. Не скрою, были определенные неудобства в проведении операции, которые мы с легкостью преодолели.

Не зважаючи на те, що мінімально інвазивні втручання вже давно впроваджені для лікування хворих, і вперше це зроблено при операції на апендициті, на сьогодні їх застосування у клінічну практику дуже широке.

Микола Красносельський, директор Інституту медичної радіології НАМН України:

Минимально инвазивные технологии на сегодняшний день включают в себя не только удаление первичного очага опухоли малого таза при операциях в онкогинекологии, в частности при опухоли тела матки, но также, что является самым основным при опухоли шейки матки – это удаление лимфатических коллекторов. И именно эта технология является одной из самых важных элементов в комбинированном лечении.

Лікування вцілому, та робота хірургів зокрема, важлива в деталях. Тому кожне обговорення клінічних випадків та особливостей проведених операцій, а тим більше у форматі міжнародної зустрічі, що відбувається на цьому тижні Інституті радіології, дає новий поштовх у розвитку індивідуальної майстерності спеціаліста, його операційної команди та підвищення рейтингу закладу, в якому він працює, за рахунок підвищення спеціалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *