Український скульптор Скульптор Дмитро Ів у лютому презентує 2 унікальні роботи в галереї Нью-Йорку

Дитяча іграшка з колючого дроту. Яблуко як колиска для Адама та Єви. У лютому у відомій галереї в Нью-Йорку світ побачить українське мистецтво. Дмитро Ів – скульптор із Харкова – відомий своїм нестандартним поглядом на, здавалось би, звичні речі. За можливість бути презентованими в Нью-Йорку боролися понад тисяча учасників, і серед двадцяти переможців одразу 2 скульптури харків’янина презентують Україну

Достаточно много крови она у меня, скажем так, забрала. Но это ерунда на самом деле. Главное – процесс, главное – результат, главное – мысль, которую она вызывает у людей.

Цей ведмедик немає імені. Всі його 10 кілограмів просякнуті смутком. І він кожною голкою колючого дроту нетакий, яким має бути дитяча іграшка. Із харківського двору він за місяць потрапить у Нью-Йорк на виставку. Дмитро Ів сплів його, щоб показати світу ту болючу пародію життя, на яку вже 6 років як Росія прирікла Україну.

Дмитро Ів, скульптор:

Чтобы рассказать людям, передать месседж Путину о людях, которые погибли на Донбассе из-за его, скажем так, политических амбиций. И испорченное детство. Тысячи детей , которые не получили детства своего. Которого просто не было. Из-за этих амбиций.

Дмитро Ів працює в невеличкому підвалі багатоповерхівки в Харкові. Тут народжуються скульптури, якими потім захоплюються в різних країнах. Містяни знають його за пам»ятником закоханим. «Жага свободи» із ланцюгів підкорила Лондон на фестивалі сучасного мистецтва. В Італії встановлена його скульптура, що розказує про боротьбу з фашизмом. Автор прагне, щоб його роботи поштовхом, а краще стусаном для глядачів.

Дмитро Ів, скульптор:

Красная линия моего творчества – это заставить человека думать. Я не люблю пустые работы. Неинтересные в плане размышления. То есть просто для красоты – это скучно. Моя цель заставить человека размышлять.

До Нью-Йорку окрім ведмедика рушить ще одна робота Дмитра. Скульптор по-своєму трактував біблійну історію Адама і Єви. Єва ще спить на яблуці-гойдалці, а Адам вже озирається довкола.

Дмитро Ів, скульптор:

В тот момент я, кстати, ел яблоко. И смысл в том, что мы не знаем, как появились Адам и Ева. Или я не знаю. Интересная работа, кинетическая. Намек – там отверстие сзади – намек на змея, который присутствует в нашей жизни.

Ів згадує, визнання арту «Насіння дерева життя» прийшло так, як і не чекав. Роботу викрали, її в мережі присвоїли собі інші. До Америки скульптура виставляється в київській галереї. А надалі б харків»янин волів бачити її у збільшеному в кілька разів вигляді в тому ж таки Нью-Йорку. А ось ведмедика такого ж гострого і теж збільшеного хотів би бачити в містах України та далі світом – щоб нагадував – вбите війною дитинство вже ніколи не повернути

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.