Українських прикордонників Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня визволили з російського полону

Нарешті вдома. Українських прикордонників Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня обміняли на двох фсбшників, які нібито випадково опинилися на Херсонщині, як з’ясували Вісті Ньюс. Тоді Росія заявила, що співробітники їхньої спецслужби просто заблукали. Що першим зроблять звільнені на рідній землі дізналися наші журналісти.

Нейтральна смуга. З боку РФ рухається мікроавтобус, в якому наші Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь. Українські прикордонники вперше за 4 місяці так близько до свого дому. Їх викрали під час моніторингу кордону на Сумщині ще в жовтні минулого року. Чоловіків тримали в Москві у СІЗО за ніби-то незаконний перетин кордону. Обмін проходить у форматі два на два.

Україна ж передає Росії їхніх “блукачів”. Це працівники ФСБ – Аскар Кулуб і Володимир Кузнєцов. Обох затримали на Херсонщині, на березі Перекопської затоки, без документів, неподалік знайшли й гумовий човен, на якому ті причалили до берега.Поспілкуватися з росіянами не дозволили – такі умови висунула їхня сторона.
Наших полонених зустрів голова Держприкордонслужби Петро Цигикал. Хлопці виглядають потомленими й найперше, чого хотіли б – до рідні.

Богдан Марцонь, звільнений із полону прикордонник:
Обійняти їх і не відпускати ніколи. І ніколи від них нікуди не відлучатися.

Звільнені бранці втомлені та небагатослівні. Дата повернення для чоловіків була неочікуваною.
Ігор Дзюбак, звільнений із полону прикордонник:
Дізналися ми тільки вчора, обмін проводився як і всі обміни.
Про деталі, як саме їх полонили та чи знали вони викрадачів, чоловіки не говорять. Про умови ж тримання в Ліфортово розказують.

Ігор Дзюбак, звільнений із полону прикордонник:
– А ви знаєте тих людей, які викрали вас?
– На ці питання ми будемо відповідати додатково.
– А в яких умовах вас тримали?
– Як всіх затриманих, не гірше, ні краще.
– Все ж таки, 2 слова про викрадення, як це відбулося?
– На ці питання я пізніше відповім.
– Ви з росіянами в камерах разом були чи як?
– Я був із росіянами.

Це перший обмін українських прикордонників. У відомстві наголошують, більше бранців з-поміж охоронців кордону у країни-агресора немає.

Петро Цигикал, голова Державної прикордонної служби України:
Це дуже складний процес. Було багато листів про обмін і так далі. Вирішувалося питання, ви ж розумієте, що країна-агресор не йде на простий обмін. І були складні перемовини. І вже після втручання безпосередньо Президента України це питання було вирішене. До того ніхто нічого не хотів робити.

З Гоптівки офіцерів гелікоптерами доправили до Києва, там чоловіків вже чекають їхні родини. Далі обов’язкова реабілітація, мінімум місяць на відпочинок та лікування. І Ігор, і Богдан пообіцяли в найближчий час повернутися на службу, знову боронити кордон.

Залишити відповідь