Українські вікові дуби під сокиру та закордон – СБУ викрила масштабні махінації з деревиною

Протягом 3 років на заході та півночі України в лісгоспах незаконно вирубали ліси. Про викриття “чорних” лісорубів повідомили в СБУ.

Правоохоронці встановили, що до незаконної порубки причетні посадовці лісових господарств. Під сокиру йшли вікові дуби та інші цінні породи дерев.

Так, на Житомирщині незаконні порубки дерев лісгоспи прикривали проведенням оздоровлення лісів. Бізнес організував керівник одного з державних лісогосподарських підприємств області. Протягом трьох років службовці проводили незаконні рубки та вносили недостовірні відомості до службової документації. Деревину зловмисники реалізовували замовникам, у тому числі за кордон.

Через незаконні порубки понад 300 дерев різних порід тільки на території одного лісництва протягом серпня-вересня 2019 року зловмисники завдали шкоди державі на майже 2,5 мільйона гривень.

15 фігурантам повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від посад службовців державної лісової охорони, які є працівниками правоохоронних органів.

Тим часом в Івано-Франківській та Закарпатській областях оперативники СБУ викрили посадовців низки державних лісогосподарських підприємств. Вони налагодили незаконну вирубку лісу, у тому числі вікових дубів без відповідних дозвільних документів. Отриману деревину за готівку реалізовували на приватні пилорами. Експертиза встановила, що своїми діями зловмисники завдали державі шкоди на понад 9 мільйонів гривень.

За результатами обшуків та отриманих доказів повідомлено про підозру 6 працівникам лісогосподарських підприємств про вчинення ними злочинів.

Окрім того на Закарпатті правоохоронці провели обшук в одному з лісомисливських господарств. Проведено слідчі дії для отримання документальних матеріалів щодо протиправних порубок лісу, якими державі завдано збитки на суму понад 2,5 мільйона гривень та причетності до оборудки посадовців.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.